واکنش سخنگوی وزارت امورخارجه به اظهارات مقامات فرانسوی

۱۳خردادماه،

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: مدتی است مقامات فرانسوی با نسبت دادن ادعاهای بی‌اساس پیرامون فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران مبادرت به اتخاذ مواضعی علیه کشورمان می‌نمایند که به هیچ وجه منطبق با واقعیت‌های موجود و اهداف روشن و شفاف جمهوری اسلامی ایران پیرامون فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای نیست.

به گزارش حوزه سیاست خارجیممتازنیوز، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات رئیس جمهور فرانسه در کنگره جامعه یهودیان این کشور گفت: متاسفانه مدتی است که مقامات فرانسوی با نسبت دادن ادعاهای بی اساس پیرامون فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران مبادرت به اتخاذ مواضعی علیه کشورمان می‌نمایند که به هیچ وجه منطبق با واقعیت‌های موجود و اهداف روشن و شفاف جمهوری اسلامی ایران پیرامون فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای نمی‌باشد.

سید عباس عراقچی افزود: سبب تعجب است مقامات کشوری همچون فرانسه که دارای سابقه استقلال طلبی بوده برای خوشایند رژیمی که فاقد مشروعیت می باشد، اینگونه به وارونه جلوه دادن حقایق می پردازند.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین تصریح کرد: اخیرا لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه نیز ادعاهای کذبی را نسبت به مواضع کشورمان در قبال سوریه مطرح نموده، در حالی که جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال راه حل مسالمت آمیز برای بحران سوریه بوده است.

سید عباس عراقچی با اشاره به مواضع غیر سازنده بعضی از کشورها در قبال بحران سوریه گفت: متاسفانه رویکرد این کشورها مبنی بر حمایت و مسلح نمودن گروههای غیر مسئول نتیجه ای جزء درد و رنج ، تشدید خسارات مالی و جانی برای مردم سوریه و افزایش ناامنی در این کشور و منطقه نداشته است.

وی پیش بینی وزیر امور خارجه فرانسه از مواضع جمهوری اسلامی ایران در مورد کنفرانس ژنو ۲ را تعجب آور خواند.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *