واکنش هلال احمر به ویدیوی “ارسال محموله ۳۰ میلیونی واکسن به ونزوئلا”

در پی انتشار ویدیویی در فضای مجازی مبنی بر ارسال محموله ۳۰ میلیونی واکسن به ونزوئلا، سخنگوی جمعیت هلال احمر، گفت: این محموله واکسن ترانزیت از چین به سمت ونزوئلا بوده و متعلق به ایران نبوده است.

محمدحسن قوسیان مقدم در گفت و گو با ایسنا، درباره انتشار ویدیویی در فضای مجازی مبنی بر ارسال محموله ۳۰ میلیونی واکسن به ونزوئلا، گفت: باید توجه کرد که محموله ای که در این فیلم مشاهده می شود، محموله ترانزیتی بوده است. به هر حال فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) یک فرودگاه بین المللی است. از طرفی ما در خاورمیانه قرار داریم و وقتی بین شرق و غرب عالم محموله ای جابجا می شود و  محموله ای از شرق به سمت غرب جابجا می شود، از ایران می رود.

وی افزود: این محموله واکسن، محموله ترانزیتی بوده و متعلق به ایران نبوده است. اتفاقا در کلیپ هم اگر مشاهده کنید، روی آن نوشته چین- ونزوئلا. بنابراین این محموله از چین آمده و داشته به سمت ونزوئلا میرفته است.

قوسیان مقدم ادامه داد: به هر حال زنجیره سرمای دارو و واکسن باید حفظ شود. بنابراین این محموله واکسن اصلا متعلق به هلال احمر یا ایران نبود، بلکه محموله ترانزیتی از چین بوده که برای ونزوئلا ارسال می شده است. در عین حال ۱۰ جعبه واکسن می شود، شامل یک میلیون واکسن است، اما در این فیلم سه جعبه نشان داده اند و اعلام کرده اند که ۳۰ میلیون واکسن بوده است که حتی میزان آن هم درست نیست.

وی تاکید کرد: بنابراین این محموله واکسن ترانزیت از چین به سمت ونزوئلا بوده و متعلق به ایران نبوده است. در عین حال غربی ها فکر می کنند، از آنجایی که خودشان محموله کشورهای دیگر را ضبط می کنند، ما هم در ایران باید محموله کشورهای دیگر را ضبط کنیم، اما نمی توان محموله کشور دیگر را دریافت کرد. بنابراین مبداء این محموله چین و مقصدش ونزوئلا بوده است.

انتهای پیام 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ