واکنش کی‌روش به مرگ اوزه‌ بیو

گردآوری توسط گروه ورزش ممتاز نیوز

سرمربی تیم ملی ایران می گوید با مرگ اوزه بیو قسمتی از او هم مرده است.اوزه بیو از بزرگان فوتبال پرتغال که توانسته بود در جام‌جهانی ۱۹۶۶ آقای گل شود، بامداد دیروز (یکشنبه) در سن ۷۱ سالگی درگذشت. پس از درگذشت او اهالی فوتبال درباره این اتفاق واکنش نشان دادند.

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران در واکنش به درگذشت اوزه بیو به روزنامه پرتغالی lusa گفت: اوزه بیو شخصیت بزرگ محسوب می‌شد و از جایگاه خاصی نزد مردم پرتغال بهره‌مند بود. جایگاهی که اوزه بیو توانست به آن برسد را دیگر هیچ پرتغالی نمی‌تواند برسد. او یک پرتغالی نبود. یک پرتغالی دیگر بود. یک پرتغالی با روح بزرگ. اوزه بیو بدون حد و مرز بود. اوزه بیو شخصیت جهانی بود و متعلق به همه مردم جهان بود.

سرمربی تیم ملی ایران در ادامه گفت: اوزه بیو مانند پله و مارادونا تنها یک فوتبالیست نبود بلکه خود یک ورزش بود که باید اورا دید، حس کرد و درباره آن تفکر کرد تا معنای فوتبال را فهمید. برای من افتخار بود که از نزدیک با اوزه بیو آشنا بودم و اکنون که فکر می‌کنم او دیگر در پیشمان نیست تاسف می‌خورم. او بزرگترین فوتبالیست زمان خود محسوب می‌شد. او در تیم ملی پرتغال تلاش زیادی کرد و همیشه یاد او در بین همه علاقه‌مندان به فوتبال باقی می ماند. افتخار می‌کنم در جام جهانی ۲۰۱۴ زمانی که سرمربی تیم ملی پرتغال بودم از او دعوت کردم تا در کنار تیم باشد تا بتوانم نقطه نظرات او را جویا شوم. من او را به تیم ملی پرتغال دعوت کردم زیرا تیم ملی پرتغال متعلق به او بود . خوشحالم زمانی که محبت‌های زیادی در تیم ملی پرتغال نبود او در کنار ما بود. امروز ۵ ژانویه ۲۰۱۴ این اوزه بیو نیست که مرده است بلکه قسمتی از من مرد. قسمتی از ما پرتغالی‌ها مرد. قسمتی از آنهایی مرد که فوتبال را دوست دارند و با آن بزرگ شدند. اکنون همه ما ناامید هستیم اما نباید فراموش کنیم که اوره بیو دوباره زنده شد. امروز با این همه طرفداران او در سراسر جهان، اوزه بیو دوباره زنده شد.

کی‌روش در ادامه گفت: هنوز هم پیام های اوزه بیو را در ذهن دارم که در لحظات حساس زندگی بتوانم از آنها کمک بگیرم و در مشکلاتم پیروز شوم. این پیام‌ها و دل‌گرمی‌هایی که به شما توانایی می‌دهد که در مراحل سخت زندگی‌تان از آن کمک بگیرید.

سرمربی تیم ملی ایران در رابطه با مقایسه کریستیانو رونالدو و اوزه بیو در ماه‌های گذشته در رسانه های پرتغالی که حتی منجر به واکنش اوزه بیو فقید شده بود نیز گفت: خیلی ساده است. هر پادشاهی یک تخت سلطنت دارد و حکومت‌ خود را دارد. حقیقت غیر قابل کتمان این است که این قانون درباره او وجود ندارد و پادشاهی اوزه بیو به هیچ‌کس دیگر نمی‌رسد. اوزه بیو یک شخصیت جهانی است که دیگر تکرار نمی‌شود و مثل او وجود ندارد و نخواهد داشت.

اوزه بیو داسیلوا فریرا آقای گل جام جهانی ۱۹۶۶ انگلیس بامداد یکشنبه به دلیل ایست قلبی درگذشت.

 

منبع : ایسنا


پورتال ایران
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *