واگذاری خدمات دولت الکترونیک به بخش خصوصی

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

رئیس سازمان فناوری اطلاعات از برنامه ریزی های انجام شده در راستای استفاده از توان بومی و سرمایه گذاری بخش خصوصی برای اجرای پروژه های دولتی خبر داد و گفت: در این زمینه با همکاری بخش خصوصی پروژه های دولت الکترونیک در هر استان اجرایی می‌شود.
 
علی حکیم جوادی در گفتگو با مهر، با بیان اینکه طرح جامع فناوری استانها در قالب تهیه سند ICT استانی و مطابق با سند چشم انداز توسعه کشور آماده شده است، اظهار داشت: در راستای این سند، ارائه خدمات دولت الکترونیک در هر استانی قابل واگذاری به بخش خصوصی خواهد بود.
 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید براینکه قرار است براساس مندرجات این سند راهبردی، اجرای پروژه های دستگاههای اجرایی و ارائه خدمات این دستگاهها با همکاری بخش خصوصی و در قالب قراردادهای BOT برای هر تراکنش انجام شود اضافه کرد: هم اکنون فاز آزمایشی این پروژه در استان گیلان در حال انجام است.
 
حکیم جوادی سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های خدماتی دولت را سبب افزایش سرعت پیاده سازی پروژه ها در حوزه فناوری اطلاعات و فعال شدن بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: در راستای این پروژه تفاهمنامه هایی با استانهای اصفهان و قزوین نیز به امضا رسیده و در استانهای گلستان و یزد نیز در حال امضا است.
 
رئیس سازمان فناوری اطلاعات اظهار امیدواری کرد که پیاده سازی مفاد سند راهبردی ICT استانی در دولت تازه نیز همین روال را ادامه دهد. 

 

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *