واگذاری سهام ایرانسل قطعی است

این خبر امروز یکشنبه ۱۴ آبان در پورتال خبری ممتاز نیوز از منبع ذکر شده در انتهای خبر، بازنشر گردیده است

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: حدود یک ماه پیش موضوع قطعی بودن واگذاری ۲۱ درصد سهام ایرانسل در بورس به اطلاع سهامداران ایرانسل رسید و باید با مذاکره بین رگولاتوری و سهامداران روی وقت عرضه توافق شود.
روز گذشته سرانجام وزیر ارتباطات از قطعی بودن موضوع واگذاری ۲۱ درصد سهام ایرانسل در بورس خبر داد و پس از مدت‌ها تکلیف این موضوع را روشن نمود.
در پی این خبر امروز، محمد علی فرقانی، معاون وزیر ارتباطات در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، در توضیح چگونگی انجام این واگذاری اظهار داشت: این کار براساس توافق بین رگولاتوری و سهام‌داران ایرانسل انجام خواهد شد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما این موضوع را به سهامداران ایرانسل یادآوری نمودیم و باید با مذاکره برای وقت عرضه این شرکت در بورس توافق کنیم.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: هنوز این اتفاق نیفتاده و باید این توافق حاصل شود.
وی به این سوال که “به این ترتیب هم‌اکنون موضوع قطعی بودن واگذاری سهام ایرانسل در بورس، به اطلاع سهامداران ایرانسل رسیده است”، پاسخ مثبت داد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در پاسخ به این سوال که ” با توجه به اینکه به نقل از مدیران ایرانسل، استعلام در خصوص الزام یا اختیار واگذاری ایرانسل در بورس، بیش از یک سال پیش از رگولاتوری صورت گرفته، پاسخ رگولاتوری چه وقتی به اطلاع ایرانسل رسیده است”، گفت: در حدود یک ماه پیش موضوع قطعی بودن واگذاری ۲۱ درصد سهام ایرانسل در بورس را به اطلاع سهامداران ایرانسل رسانده‌ایم.
رئیس رگولاتوری تاکید نمود: با توجه به اینکه باید روی وقت عرضه در بورس توافق شود، رگولاتوری منتظر اعلام نظر سهامداران ایرانسل است.
به گزارش تفسیری فارس، در آبان ماه سال گذشته در جریان مراسم پنجمین سال راه اندازی شبکه ایرانسل، خبرنگار فارس، موضوع واگذاری ۲۱ درصد سهام ایرانسل در بورس را از مدیرعامل این شرکت سوال نمود.
علیرضا قلمبر دزفولی با ارائه توضیح کاملی، پاسخ داد: واگذاری ۲۱ درصد سهام ایرانسل در بورس که در الحاقیه پروانه ایرانسل هم آمده، مربوط به ترکسل است و نه ایرانسل.
وی در نهایت گفت: موضوع الزام یا اختیار واگذاری ۲۱ درصد سهام ایرانسل در بورس از رگولاتوری استعلام شده و ایرانسل منتظر پاسخ رگولاتوری است.
در روز اول آبان ماه امسال و در جریان مراسم ششمین سال راه‌اندازی ایرانسل، این سوال بار دیگر توسط خبرنگار دیگری از مدیرعامل ایرانسل مورد پرسش قرار گرفت و دزفولی در پاسخ گفت که در این زمینه ایرانسل همچنان منتظر پاسخ رگولاتوری است.
این در حالی است که بنا بر گفته رئیس رگولاتوری، پاسخ این استعلام و تکلیف قطعی بودن واگذاری ۲۱ درصد سهام ایرانسل در بورس حدود یک ماه پیش به اطلاع سهامداران این شرکت رسیده است.


iTanalyze.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ