وجود بحران اقتصادی در ایران دروغ‌پردازی رسانه‌های غربی است

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به چین، رامین مهمان‌پرست صبح جمعه ۱۳ مرداد و طبق برنامه قبلی با جیانگ زو شینگ معاون دبیر کل دولت محلی شانگهای  دیدار و گفتگو کرد.

معاون دبیرکل دولت محلی شهر شانگهای که در حال حاضر قطب اقتصادی چین است، در ابتدای دیدار گفت: چین و ایران دو تمدن باستانی هستند که روابط تجاری خوبی با هم داشته‌اند و در سال‌های اخیر هم همکاری‌های تجاری، توریستی و بازرگانی روند رو به رشدی داشته است. سال گذشته ما ۴۰ امین سال برقراری روابط سیاسی دو کشور را پشت سر گذاشتیم و باید این دوستی سنتی ایران و چین را غنیمت بدانیم و امیدواریم با همکاری‌های مشترک زندگی بهتری برای مردم دو کشور بسازیم.

وی با اشاره به ساختار و اهمیت اقتصادی شهر شانگهای بیان کرد: برنامه دولت چین تقویت این شهر از لحاظ اقتصادی است و در این مسیر روابط تجاری شانگهای و ایران نیز می‌تواند تقویت شود.

در این مراسم سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز اشاره کرد: از زمانی که جاده ابریشم نقش مهمی در اقتصاد آسیا داشت روابط تجاری ایران و چین نیز آغاز شده و با توجه به اینکه آینده اقتصادی دنیا نیز در دست کشورهای آسیایی خواهد بود، ایران و چین می‌توانند با همکاری هم نقش مهمی ایفا کنند. ما می توانیم با روابط دوجانبه و چندجانبه با کشورهای منطقه تحولات اقتصادی مهمی را در آسیا رقم بزنیم.

وی ادامه داد: تولیدات فیلم و سریال وقتی از آسیای شرقی و چین به ایران می‌آید با استقبال خوبی رو به رو می‌شود و اگر آثار سینمایی ایران نیز در چین به نمایش درآید، مخاطب خود را خواهد یافت. البته رسانه‌ها در معرفی ظرفیت‌های مشترک دو کشور بسیار مهم هستند و رسانه‌ها باید اخبار آخرین تحولات دو کشور را به اطلاع مردم جهان برسانند. برخی از مردم چین فکر می‌کنند ایران کشوری جنگ‌زده و از لحاظ اقتصادی در وضعیت بحرانی است ولی واقعیت چیز دیگری است و اینها تلقین‌های دروغین رسانه‌های غربی است که باید از طریق رسانه‌های کشورهای مستقل اصلاح شود.

مهمان‌پرست با تاکید بر اینکه همکاری‌های مشترک در حوزه ورزش نیز می‌تواند به شناخت و تعامل بهتر مردم دو کشور کارساز باشد، بیان کرد: ما اگر بتوانیم با کمک ابزار دیپلماسی عمومی روابط دو کشور را گسترش دهیم در روابط سیاسی نیز کارها بهتر پیش می‌رود.

سخنگوی وزارت خارجه ایران در پایان گفت: مردم چین مردمی هستند که سفر زیاد می‌روند و اگر درباره ایران بیشتر بدانند حتما ایران هم یکی از مقصدهای گردشگریشان خواهد شد و ما باید با نشان دادن ظرفیت‌های گردشگری دو کشور صنعت توریسم را نیز تقویت کنیم. همچنین من به شما برای بردن مدال‌های زیاد در المپیک لندن ۲۰۱۲ تا امروز، تبریک می‌گویم.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ