وجود ۱۳۰۰۰ واحد تولیدی راکد یا با زیر ظرفیت تولید در کشور

وزیر صمت از وجود ۱۳۰۰۰ واحد تولیدی راکد و یا با زیر ظرفیت فعالیت در کشور خبر داد.

وجود ۱۳۰۰۰ واحد تولیدی راکد یا با زیر ظرفیت تولید در کشور

به گزارش ممتاز نیوز، سید رضا فاطمی امین در حاشیه سفر به خراسان شمالی و بازدید از تعدادی از واحدهای تولیدی در این استان اظهار کرد: علاوه بر آن طی نیمه دوم سال گذشته یک هزار و ۳۰۰ واحد راکد ‌و یا با فعالیت خیلی کم فعال شدند.

وی افزود: نقدینگی، سرمایه درگردش، تامین اجتماعی، بازار فروش از جمله مشکلات این واحدهای تولیدی هستند که سبب شده تا آن ها راکد شوند و یا با ظرفیت خیلی کمی فعالیت کنند.

فاطمی امین افزود: در وزارت صمت برنامه ریزی های لازم برای فعالیت مجدد واحدهای راکد انجام شده است.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته در این وزارت خانه بیان کرد:  در حال حاضر توزیعی که در حوزه صنعت و معدن در کشور وجود دارد، توزیع ناهمگون است و در برخی از مناطق زنجیره ها ناقص هستند و در برخی از مکان ها نیز بیش از حد واحدهای صنعتی ایجاد شده و سبب به وجود آمدن آلایندگی و مهاجرت شده است.

وزیر صمت با بیان اینکه در برخی از مکان ها نیز با فقر سرمایه گذاری مواجه هستیم، ادامه داد: در این سفر از نزدیک واحدهای صنعتی این استان را مشاهده و وضعیت صنعتی را ارزیابی می کنیم و آن زنجیره هایی که باید سرمایه گذاری فعلی را تکمیل کند و مکان هایی که به اندازه کافی از لحاظ سرمایه گذاری رشد نکرده است را بررسی و سعی خواهیم کرد توازن را ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ