وحیدی: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی جرم انگاری شود

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر لزوم در نظر گرفتن اجبار در برخی از بخش های حوزه مبارزه با کرونا عنوان کرد: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی باید جرم انگاری شود.

محمد وحیدی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به شرایط بحرانی کشور در حوزه شیوع کرونا ویروس عنوان کرد: در فضای عمومی یک بی مبالاتی را شاهد هستیم، در حالی که در برخی شهرها از برگزاری تجمعات و برگزاری کلاس مدارس و دانشگاه ها نگرانی داریم شاهد این موضوع هستیم که مردم خود به خود  تجمعاتی را رقم می زنند که خطراتی را به دنبال دارد.

وی افزود: از ابتدای مدیریت حوزه کرونا در کشور اشاره کردم باید به موضوع اجبار در برخی بخش ها توجه کنیم، اما نمی دانم چرا برخی با سهل انگاری به این مهم بی توجهی می کنند؟ می گویند نباید با اجبار رفتار کرد، خب مگر کشورهایی که در این حوزه با اجبار رفتار می کنند متوجه نیستند؟ امروزه  آمار نشان داد ما در تعداد فوتی ها وضعیت خوبی نداریم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: در حوزه رعایت پروتکل ها نیز کم لطفی هایی را شاهد هستیم، به همین جهت معتقدیم باید برخوردهایی در این زمینه در نظر بگیریم، ستاد ملی مبارزه با کرونا نمی تواند در این حوزه جریمه ای در نظر بگیرد؟ یعنی صرفا باید موارد را بخش نامه کرد؟ بخش نامه ها گاها دیر به دست مرکز مربوطه می رسد.

وحیدی با تاکید بر لزوم پرهیز از سفرها و رفت و آمدهای غیرضروری عنوان کرد: در سفر کردن ها برای مثال در همین سوار و پیاده شدن مسافرین اتوبوس ها در میان راه شاهد توسعه یک فعالیت اجتماعی هستیم؛ به همین دلیل باید از این امر پرهیز کرد، ستاد ملی مبارزه با کرونا باید جریمه هایی در نظر بگیرد، برای مثال مراکزی که در این شرایط پروتکل ها را رعایت نمی کنند نباید شاهد برخورد قانونی باشند؟ این موضوع باید جرم انگاری بشود، رویکرد برخی کشورها را با موضوعات حوزه سلامت را شاهد هستیم که به این امر درست مانند حوزه امنیت کشور نگاه می کنند و سلامت را در شعاع حوزه امنیت قرار می دهند، ولی ما این  موضوع را رها کرده ایم.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ