ودیعه مسکن به دانشجویان نخبه متاهل

جام جم آنلاین: رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشجویان متاهلی که نخبگی آنان به تایید بنیاد ملی نخبگان رسیده باشد تا سقف۲۵میلیون تومان از تسهیلات ودیعه مسکن برخوردار می شوند.

کیوان مرادیان در نشستی خبری افزود: این برنامه درپی تفاهم نامه میان صندوق رفاه دانشجویان و بنیاد ملی نخبگان اجرا می شود.

وی با اشاره به این که دانشجویان نخبه یا استعدادهای درخشان در گرفتن تسهیلات در اولویت قرار دارند، اضافه کرد: دانشجویانی که شرایط خاص دارند تا سقف۵۰ درصد بیش از دیگر دانشجویان از تسهیلات صندوق رفاه برخوردار خواهند شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان گفت: حدود۶۳۰میلیارد تومان اعتبارات صندوق به عنوان تسهیلات در دست دانشجویان در گردش است و امیدواریم دانشجویانی که از این تسهیلات استفاده می کنند به موقع وام خود را تسویه کنند تا این چرخه ادامه پیدا کند و دانشجویان جدید نیز بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.

مرادیان با بیان این که تیر امسال اجاره بهای خوابگاه دانشجویان افزایش اندکی خواهد داشت؛ افزود: اجاره بهایی که دانشجویان پرداخت می کنند به عنوان تسهیلات ودیعه مسکن به دانشجویانی پرداخت می شود که امکان استفاده از خوابگاه را ندارند ضمن آن که به طور متوسط۳۰درصد اجاره بهای خوابگاه های هر دانشگاه، برای تجهیز آن دانشگاه هزینه می شود.

وی اضافه کرد: دانشگاه ها می توانند پرداخت اجاره بهای۱۰درصد از دانشجویانی را که مشکل مالی دارند با تقسیط به دوران پس از تحصیل موکول کنند.(واحد مرکزی خبر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *