ورود اشخاص غیر متخصص و تبلیغات ناصحیح مهمترین چالش در عرصه ارائه خدمات ایمپلنت

آبان ۱۴۰۰

رئیس سیزدهمین کنگره انجمن پریودنتولوژی ایران؛

رسانه ها در مورد ایمپلنت و مسائل تخصصی به راحتی تبلیغ می کنند بدون آنکه لازم باشد از انجمن های علمی و تخصصی تأییدیه بگیرند.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، سیامک یعقوبی رئیس سیزدهمین کنگره انجمن پریودنتولوژی در جمع خبرنگاران دربارهٔ استفاده از مواد تقلبی در ایمپلنتهای دندانی گفت: ما در ایران از برندهای معروف دنیا برای ایمپلنتها استفاده می‌کنیم و اگر تقلبی در کار باشد، وزارت بهداشت باید پاسخگو باشد.

وی اظهار داشت:عمده ترین علامت استفاده از ایمپلنتهای قلابی ایجاد حساسیت و عوارضی دندانی آشکار است.

وی در ادامه ورود اشخاص غیر متخصص در حیطه خدمات ایمپلنت را از جمله چالشهای مهم در این عرصه اعلام کرد و افزود: گویی نظارتی بر تبلیغات پزشکی وجود ندارد چرا که رسانه ها در مورد ایمپلنت و مسائل تخصصی به راحتی تبلیغ می کنند بدون آنکه لازم باشد از انجمن های علمی و تخصصی تأییدیه بگیرند.

رئیس سیزدهمین کنگره انجمن پریودنتولوژی ایران همچنین گفت: ما در این کنگره برجسته‌ترین متخصصان ایمپلنت و پریودنتولوژی را از کشورهایی چون فرانسه، ایتالیا، آمریکا و لبنان دعوت کرده‌ایم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: امسال یکی از روش‌های پیوند لثه به روش ویستا توسط مبدع این روش که دکتر هوشنگ حسین‌زاده است به صورت زنده در کنگره اجرا می‌شود.

یعقوبی هدف از برپایی سیزدهمین کنگره را آشنایی هر چه بیشتر متخصصان این رشته با دانش روز و تکنولوژی و فناوری موجود در دنیا و ارتقای سطح علمی پریودنتولوژیست‌ها دانست.

رئیس سیزدهمین کنگره انجمن پریودنتولوژی ایران با اشاره به این مطلب که رشته پریودنتولوژی به طور مستقیم با بیماری‌های لثه، جراحی لثه و کاشت ایمپلنت‌های دندانی مرتبط است خاطرنشان کرد: در این کنگره یافته‌های تازهی در مورد علل بروز بیماری لثه و چگونگی پیشگیری از آنها، روش‌ها و تکنیک‌های تازه در جراحی لثه و کاشت ایمپلنت‌های دندانی مورد بررسی قرار خواهد گرفت./م


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ