ورود خریداران به بازار آتی سکه، ممنوع

ورود خریداران به بازار آتی سکه همچنان ممنوع/ ریزش قیمت‌ها ادامه دارد

بینا- افت قیمت سکه در بازار طلا فروشان پایتخت در حالی ادامه دارد که ممنوعیت ورود خریداران جدید به بازار آتی به پنجمین روز متوالی خود رسیده است.
مدیریت قراردادهای مشتقه در بورس کالا با دامنه دارشدن نوسان قیمتها در هفته گذشته اطلاعیه صادر کرد که بر مبنای آن، امکان اخذ موقعیت تعهدی خرید فزآینده برای مدتی نامعلوم از سوی فعالان این بازار مقدور نیست. معنای این اتفاق جلوگیری از درج دستورهای خرید جدید در سامانه معاملات و یا به اصطلاح فروشنده شدن یک طرفه بازار می باشد که بورس کالا برای کاهش اجباری قیمت ها آنرا در پیش گرفته است.
به این ترتیب در حال حاضر تنها معامله گرانی می توانند در بازار آتی سکه طلا فعال باشند که پیش از این اطلاعیه، اقدام به اخذ موقعیت فروش کرده باشند.
دقایقی پیش نیز بازار آتی سکه در حالی فعالیت خود را از سر گرفت که هر سرسید فعال این بازار با افت قیمتها در پایین ترین دامنه نوسان قیمتی مواجه هستند.
بر اساس این گزارش، در قرارداد آتی سکه برای تحویل در آبان ماه ۹۱ با کاهش ۷۱ هزار و ۷۲۰ تومانی هر سرسید نسبت به نرخ تسویه، به قیمت یک میلیون ۴۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان معامله می شود.
در قرارداد سکه برای تحویل در آذرماه ۹۱ نیز هر سررسید با کاهش ۷۹ هزار تومانی نسبت به نرخ تسویه به قیمت یک میلیون و۵۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان درج شده است.
در نهایت قرارداد سکه آتی برای تحویل در دی ماه ۹۱ نیز هر سررسید با کاهش ۸۳ هزار تومانی نسبت به قیمت تسویه به نرخ یک میلیون و۵۷۸ هزار تومان فروخته می شود.
در بازارهای جهانی نیز هر اونس طلا در آخرین روز کاری خود با کاهش ۲۱ دلاری به نرخ ۱۷۲۲ دلار معامله شد.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ