ورود “موج تازه بارشی” به کشور/تهران اواسط هفته بارانی می‌شود

اردیبهشت ۱۴۰۱

مدیرکل پیش‌بینی و اخطار سازمان هواشناسی از ورود موج تازه بارشی از سمت شمال غرب به کشور خبر داد و گفت: این موج در اواسط هفته آینده وارد کشور می‌شود که با بارش باران درنیمه شمالی کشور و تهران همراه خواهد بود.


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ،عبدالرضا امیدوار شهری اظهار داشت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی پیش‌بینی می‌شود تا بعد از ظهر امروز افزایش ابر، بارش پراکنده باران و وزش باد در سطح شهر تهران خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و اخطار سازمان هواشناسی افزود: صبح فردا هوای تهران ساکن می‌شود و در ادامه برای بعد از ظهر وزش باد به صورت منطقه‌ای خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه برای بعد از ظهر یکشنبه هفته پیش رو وزش باد در تهران پیش‌بینی می‌شود،‌ ادامه داد: این امر سبب کاهش آلاینده‌های هوا می‌شود.

امیدوار شهری ابراز داشت: پیش‌بینی می‌شود دوشنبه هفته آینده هوای تهران ساکن باشد و همین مسئله به لحاظ افزایش غلظت آلاینده‌ها نگران کننده است.

مدیر کل پیش بینی و اخطار سازمان هواشناسی در ادامه از ورود سامانه بارشی تازه به کشور در اوسط هفته آینده خبر داد و گفت: این موج بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و نیمه شمالی کشور و همچنین تهران را درگیر می‌کند.

وی با بیان اینکه برای روزهای آینده بارش پراکنده باران برای تهران پیش‌بینی می‌شود، ابراز داشت: بارش در اواسط هفته در این کلانشهر قابل توجه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و اخطار سازمان هواشناسی در مورد تغییرات دمایی و شدت وزش باد خاطرنشان کرد: وزش باد در تهران طی روزهای آینده به خصوص شنبه سبب کاهش آلاینده‌ها می‌شود و در مورد تغییرات دمایی باید گفت که با ورود سامانه بارشی تازه دمای هوا روند کاهشی خواهد یافت.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *