ورود موج تازه بیماری شبیه آنفلوانزا به کشور

خرداد ۱۳۹۹
ممتاز نیوز : رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از ورود موج تازهی از بیماری تنفسی به کشور طی روزهای اخیر خبر داد و گفت: این بیماری علائمی شبیه آنفلوآنزا دارد و گروه‌های در معرض خطر باید واکسن آنفلوآنزا استفاده کنند.

محمدمهدی گویا در گفت‌وگو با فارس، گفت:‌ در شرایط فعلی به جایی رسیده‌ایم که مواردی تازه از ابتلا به بیماری شبیه آنفلوآنزا در کشور افزایش یافته است.

وی ادامه داد: این موج تازه که به شدت هم روند صعودی دارد، در روزهای اخیر در کشور ملاحظه شده که در حال بررسی نوع این بیماری هستیم تا ببینیم آیا آنفلوآنزا هم جزء آن محسوب می‌شود یا خیر؟

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت:‌ طبق بررسی‌هایی که تاکنون انجام شده، این بیماری نوعی از بیماری تنفسی است که علائمی شبیه آنفلوآنزا دارد.

گویا ادامه داد: نمی‌توانیم به طور قطع بگوییم که بیماری تنفسی ایجاد شده مربوط به آلودگی هواست، اما قطعاً آلودگی در تشدید این بیماری در بعضی اشخاص مؤثر بوده است.

وی ادامه داد: آلودگی هوا سبب می‌شود که اشخاص مسن، بیماران قلبی، ریوی، تنفسی و سرطانی اگر به آنفلوآنزا مبتلا شوند، به انواع شدید و خطرناک آن گرفتار شوند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت پیشنهاد کرد: گروه‌هایی که در معرض خطر می باشند، باید هرچه زودتر واکسن آنفلوآنزا را تهیه کنند و به زنان باردار، اشخاص مبتلا به بیماری‌های قلبی، بیماران دیابتی و بیمارانی که ‌نارسایی کلیه دارند و همچنین اشخاصی که سیستم دفاعی بدنشان تضعیف شده، پیشنهاد می‌کنیم واکسن آنفلوآنزا را استفاده کنند، اما برای سایر مردم ضروری نیست.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ