وزارت امور خارجه ادعای نظامی بودن زائران ایرانی ربوده شده در سوریه را تکذیب کرد

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، این مقام آگاه با تکذیب ادعاهای رسانه ای درباره نظامی بودن زائران ایرانی ربوده شده در سوریه افزود: بهره گیری از چنین حربه ای درموضوع توقیف خودرو زائران و ربایش مومنین خداجو و زائران بارگاه اهل بیت (ع) فاقد اعتبار و وجاهت قانونی و ناشی از عدم تعهد و مسوولیت پذیری این گونه رسانه ها است.

۴۸ زائر ایرانی روز گذشته در مسیر فرودگاه به محل اقامتگاه خود در اطراف حرم حضرت زینب (س) در دمشق از سوی افراد و گروه های مسلح ربوده شدند.

‘علی اکبر صالحی’ وزیر امور خارجه در تماس های تلفنی جداگانه با همتایان قطری و ترک خود از دولت های قطر و ترکیه خواست تمام تلاش های خود را برای آزادی زائران ربوده شده ایرانی در سوریه انجام دهند و وزیران امور خارجه قطر و ترکیه نیز قول دادند برای آزادی زائران ایرانی تلاش کنند.

صالحی در تماس تلفنی با ‘شیخ حمد بن جاسم آل ثانی’ نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر پیرامون تحولات منطقه، از جمله سوریه گفت و گو کرد و از وی خواست تا این کشور تمام تلاش های خود را برای آزادی زائران ربوده شده ایرانی در سوریه انجام دهد.

وی در این گفت و گوی تلفنی از دولت قطر خواست تمامی تلاش های خود را در این زمینه برای کمک به آزادی زائران ربوده شده ایرانی در سوریه انجام دهد.

وزیر امور خارجه قطر نیز در این تماس تلفنی قول داد ضمن بررسی این موضوع ، در اسرع وقت نهایت تلاش خود را به کار گیرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در تماس تلفنی با ‘احمد داوود اوغلو’ وزیر امور خارجه ترکیه پیرامون تحولات سوریه و همچنین ربایش اتوبوس حامل زائرین ایرانی که به صورت انفرادی در سالروز میلاد امام حسن مجتبی (ع) و به منظور زیارت مرقد مطهر حضرت زینب سلام الله علیها به دمشق سفر کرده بودند، گفت و گو کرد.

صالحی در این گفت و گوی تلفنی از دولت ترکیه خواست تمام تلاش های خود را برای کمک به آزادی زائران ربوده شده ایرانی انجام دهد و وزیر امور خارجه ترکیه نیز قول داد ضمن بررسی این موضوع، در اسرع وقت همچون گذشته نهایت تلاش خود را به کار گیرد.

سیام**۰۳**۱۵۷۲

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۶۲۸۲۹


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ