وزارت امور خارجه انگلیس پیشنهاد منع سفر به ایران را اصلاح کرد

ایران > سیاست‌خارجی– ممتازنیوز:
در حالی که وزیر امور خارجه انگلیس برای «بهبود گام به گام »روابط با ایران اعلام آمادگی کرد، وزارت امور خارجه این کشور پیشنهاد‌های مسافرتی به اتباعش برای سفر به ایران را اصلاح کرد.

وزارت امور خارجه انگلیس روز سه شنبه پیشنهاد مسافرتی به ایران را بر روی وب پایگاه اینترنتیش اصلاح و پیشنهاد خود به اتباعش مبنی بر اینکه به هیچ جایی در ایران سفر نشود را حذف کرد. در پیشنهاد تازه دربارهٔ سفر به ایران در موارد ضروری به بیشتر نقاط کشور اخطار داده نمی‌شود اما دربارهٔ هر گونه سفر به مناطق شرقی ایران از جمله مناطق هم مرز با افغانستان و پاکستان و نیز مرز ایران با عراق اخطار داده می‌شود.

بنا بر گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه انگلیس نیز روز سه شنبه با اعلام اینکه کشورش دیگر سفر نکردن به ایران را پیشنهاد نمی کند، گفت که انگلیس به هر گونه اقدام حسن روحانی رییس جمهور منتخب ایران برای بهبود روابط پاسخ خواهد داد.

وی که در کمیته روابط خارجی مجلس عوام در لندن صحبت می کرد، افزود: ما به اقدام مثبت ایران با حسن نیت پاسخ خواهیم داد.

هیگ افزود: ما آماده ایم روابطمان را بر مبنای گام به گام بهبود بخشیم.

وزیر امور خارجه انگلیس ساختار قدرت در ایران را «بسیار پیچیده» خواند و گفت که مشخص نیست روحانی چه میزان اختیارات خواهد داشت.

هیگ گفت که «ما این طور ارزیابی کردیم که خطرات برای اتباع بریتانیا کاهش یافته است» و افزود که « لفاظی های ضد بریتانیایی کاهش یافته است».


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ