وزارت خارجه سوریه دخالت ترکیه و دیگر کشورها در امورش را محکوم کرد

وزارت خارجه سوریه از دخالت های آمریکا،فرانسه،قطر،ترکیه و عربستان سعودی در امور داخلی سوریه به شدت انتقاد کرد.

به گزارش سرویس بین الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی سوریه، وزارت خارجه سوریه با ارسال دو نامه به شورای امنیت و سازمان ملل اعلام کرد حملات و فشارها علیه سوریه از سوی کشورهای مشخص به هدف تغییر توازنات منطقه ای و تلاش برای سیطره کشورهای غربی بر منطقه و به زیان دموکراسی و اصلاحات صورت می گیرد.
دمشق افزود: آمریکا آشکارا حمایت مالی خود را از گروه های مسلح تروریست در سوریه که دست به کشتار ملت می زنند، اعلام کرده است. شمار زیادی از سازمان های بین المللی و هیئت ناظران بین المللی در سوریه به جنایت این تروریست ها در سوریه اعتراف کرده اند.
وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: آمریکا و فرانسه تجهیزات مخابراتی در اختیار گروه های تروریست قرار می دهند. این گروه ها از حمایت مالی و تسلیحاتی قطر و عربستان سوریه برخوردارند.
دمشق در ادامه افزود: همان کشورهایی که خواستار برگزاری نشست شورای امنیت درباره سوریه اند، از تروریست ها در حلب حمایت می کنند. دولت ترکیه نقش اساسی در حمایت از تروریست ها دارد و فرودگاه ها و مرز خود را در اختیار این تروریست ها که از عناصر القاعده، سلفی و جهادی اند، قرار داده است. ترکیه در اراضی خود دفاتر نظامی دایر کرده است که از سوی سازمان های اطلاعات آمریکا،اسرائیل،قطر و عربستان سعودی برای هدایت تروریست ها در سوریه اداره می شود.
وزارت خارجه سوریه بیان داشت: اردوگاه هایی که دولت ترکیه به بهانه حمایت از آوارگان دایره کرده به مراکز نظامی و مکان تجمع تروریست ها تبدیل شده است. حمایت این کشورها از تروریسم در سوریه بر خلاف قطعنامه های شورای امنیت در امور مبارزه با تروریسم است و شکی در این نیست اتخاذ معیارهای دوگانه تاثیرات منفی برای این کشورها به همراه خواهد داشت.


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *