وزارت صنعت تنها مقصر واردات بی رویه نیست/ انتقاد از تحویل کالای چینی به نام تولید ایرانی

سید محمد بیاتیان در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن گفت: در این جلسه مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در کمیسیون به تشریح برنامه های این وزارتخانه پرداخت.

به گفته وی وضعیت خودروسازی، تولید، واردات، خوراک دام و طیور و از همه مهم تر وضعیت خام فروشی معادن از مهمترین مباحث مطرح شده در نشست با وزیر صنعت، معدن و تجارت بود.

دبیر کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به اینکه در این جلسه مقرر شد وزیر پاسخ های نمایندگان را در جلسه دیگری که در وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت خواهد بود، پاسخ دهد، گفت:همچنین قرار شد درجلسات دیگری مشکلات بخش صنعت در وزارت صنعت و معدن با حضور رییس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد بررسی شود.

بیاتیان با اشاره به بحث واردات بی رویه نیز گفت: در جلسه امروز درباره واردات بی رویه بحث شد، به گفته غضنفری وزارت صنعت تنها مقصر در واردات نیست و با توجه به بخش زیاد واردات که خوراک دام و طیور است وزارتخانه هایی نظیر جهاد کشاورزی نیز در این قضیه سهیم هستند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین نمایندگان در این جلسه از اینکه قطعه سازان داخلی کالای چینی را با برند داخلی تحویل خودروسازان می دهند انتقاد کردند.

به گفته نماینده بیجار در خانه ملت، قرار شد وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه بعد به این مباحث پاسخ دهد.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ