وزرای اطلاعات، امور خارجه و کشوردر مجلس حضور می‌یابند

ایران > قانونگذاری– ممتازنیوز:
وزرای اطلاعات و امور خارجه برای پاسخگویی به سوالات ۴۱ نماینده و ۱۲ نماینده روز یکشنبه هفته آینده در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حضور می‌یابند همچنین وزیر کشور در روز سه شنبه هفته آینده برای پاسخ به سوالات هشت نماینده به این کمیسیون می‌رود.

به گزارش روز پنجشنبه ۲۲ اسفند ایرنا به نقل از اداره خبرها و رسانه‌های گروهی مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یکشنبه هفته آینده آخرین خبرها و تحولات را مرور می‌کنند.

وزیر اطلاعات در روز یکشنبه برای پاسخگویی به سؤالات حسن کامران دستجردی نماینده اصفهان و علیرضا زاکانی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و نیز سوال مشترک ۴۱ نفر از نمایندگان در کمیسیون امنیت ملی مجلس حضور می‌یابد.

همچنین در روز یکشنبه سفر مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به جمهوری اسلامی ایران با حضور وزرای اطلاعات و امور خارجه در این کمیسیون بررسی می‌شود.

وزیر امور خارجه نیز روز یکشنبه برای پاسخگویی به سؤالات ایرج ندیمی نماینده لاهیجان و سیاهکل، حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان، علی اکبر آقایی نماینده سلماس و سؤال مشترک ۱۲ نفر از نمایندگان

در این کمسیون حضور می یابد.

همچنین وزیر کشور روز سه شنبه هفته آینده برای پاسخگویی به سؤالات حسین طلا نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، حسین بیگلری نماینده سقز و بانه، محمدجواد نظری مهر نماینده کردکوی، بندر ترکمن و بندر گز، ابراهیم آقامحمدی نماینده خرم آباد، سیدمحمد بیاتیان نماینده بیجار، رمضانعلی سبحانی فر نماینده سبزوار، علیرضا زاکانی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، فتح اله حسینی نماینده سرپل ذهاب، گیلان غرب و قصرشیرین، بهروز نعمتی نماینده اسدآباد، در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور می یابد.

اعضای کارگروه بسیج این کمیسیون در روز یکشنبه طرح تقویت و توسعه سازمان بسیج رسانه و کارگروه دفاعی این کمیسیون در روز سه شنبه طرح الحاق یک بند به ماده(۴۵) قانون خدمت وظیفه عمومی را بررسی می کنند.

  • طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی دستور کار کمیسیون شوراها مجلس

اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه طرح اصلاح بند(د) ماده (۶۵) قانون برنامه پنجساله توسعه جمهوری اسلامی ایران و طرح الحاق یک بند به ماده (۲) قانون تشکیل شورای عالی اشتغال را بررسی می کنند.

اعضای این کمیسیون در روز سه شنبه هفته آینده بررسی طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را در دستور کار دارند.

  • وزیر دادگستری در کمیسیون حقوقی مجلس حضور می‌یابد

اعضای کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس در روز یکشنبه لایحه نحوه اجرای محکومیت‌های مالی(اعاده شده از شورای نگهبان) و لایحه جرم سیاسی را بررسی می کنند.

اعضای این کمیسیون همچنین در روز سه شنبه قرار است از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بازدید کنند.

وزیر دادگستری در روز سه شنبه برای پاسخ به سوالات افضلی فرد نماینده اردبیل، نیر و نمین و نجف نژاد نماینده بابلسر در این کمیسیون حضور می یابد.

اعضای کارگروه حقوق عمومی در روز دوشنبه لایحه قضازدایی و حذف بعضی عناوین مجرمانه از قوانین و اعضای کارگروه حقوق خصوصی در این روز لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان را بررسی می کنند.

  • بررسی شکایات واصله در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در روز های یکشنبه و سه شنبه هفته آینده شکایات واصله را بررسی می‌کنند.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ