وزیر خارجه انگلیس :با حسن نیت به اقدامات روحانی پاسخ خواهیم داد, مردم بریتانیا به ایران سفر کنند

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

در حالی که وزیر امور خارجه انگلیس برای «بهبود گام به گام »روابط با ایران اعلام آمادگی کرد، وزارت امور خارجه این کشور توصیه‌های مسافرتی به اتباعش برای سفر به ایران را اصلاح کرد

خبراقتصادی: به گزارش ایسنا، وزارت امور خارجه انگلیس روز سه‌شنبه توصیه مسافرتی به ایران را بر وب سایتش اصلاح و توصیه خود به اتباعش مبنی بر اینکه به هیچ جایی در ایران سفر نشود را حذف کرد.

در توصیه جدید دربارهٔ سفر به ایران در موارد ضروری به بیشتر نقاط کشور اخطار داده نمی‌شود اما دربارهٔ هر گونه سفر به مناطق شرقی ایران از جمله مناطق هم مرز با افغانستان و پاکستان و نیز مرز ایران با عراق اخطار داده می‌شود.

بنا بر گزارش شبکه خبری بلومبرگ، ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه انگلیس نیز روز سه‌شنبه با اعلام اینکه کشورش دیگر سفر نکردن به ایران را توصیه نمی‌کند، گفت که انگلیس به هر گونه اقدام حسن روحانی رییس‌جمهور منتخب ایران برای بهبود روابط پاسخ خواهد داد.

وی که در کمیته روابط خارجی مجلس عوام در لندن صحبت می‌کرد، افزود: ما به اقدام مثبت ایران با حسن نیت پاسخ خواهیم داد. هیگ افزود: ما آماده‌ایم روابط‌مان را بر مبنای گام به گام بهبود بخشیم.

وزیر امور خارجه انگلیس ساختار قدرت در ایران را «بسیار پیچیده» خواند و گفت که مشخص نیست روحانی چه میزان اختیارات خواهد داشت. هیگ گفت که «ما این طور ارزیابی کردیم که خطرات برای اتباع بریتانیا کاهش یافته است» و افزود که « لفاظی‌های ضد بریتانیایی کاهش یافته است».


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.