وزیر ارتباطات: مخابرات باید دربارهٔ ودیعه‌های مشترکان تجدیدنظر کند

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

vaezi5.jpg

حاجیان – روزنامه خراسان: محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز تحقیقات مخابرات به خراسان گفت: در جلسه اخیر با اعضای هیئت مدیره مخابرات، از آنها خواستیم دربارهٔ مبلغ ۵۷ هزار میلیارد ریال ودایع مشترکان و نیز قطع سریع مکالمات تلفنی به دلیل بدهی که با نارضایتی مشترکان همراه است تجدید نظر و گزارش آن را نیز به ما ارائه کنند.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم چنین از تشکیل کمیته ای برای تعیین تعرفه پیامک های انبوه خبر داد و گفت : این طرح تا دو ماه آینده اجرایی می شود. وی هم چنین گفت: پروانه نسل چهارم تلفن همراه از نیمه اول سال آینده و همزمان با پایان یافتن دوره انحصار رایتل برای اپراتورهای متقاضی که شرایط ما را بپذیرند صادر می شود.
 
واعظی دربارهٔ آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات نیز گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی وزارت ارتباطات به تهیه مدل مفهومی شبکه ملی اطلاعات مکلف شده است که این طرح هم اکنون تهیه شده و طبق پیش بینی ها دسترسی به شبکه ملی اطلاعات در لایه های مختلف تا ۱٫۵ سال آینده محقق خواهد شد.
در جلسه اخیر با اعضای هیئت مدیره مخابرات، از آنها خواستیم دربارهٔ مبلغ ۵۷ هزار میلیارد ریال ودایع مشترکان و نیز قطع سریع مکالمات تلفنی به دلیل بدهی که با نارضایتی مشترکان همراه است تجدید نظر و گزارش آن را نیز به ما ارائه کنند.
وزیر ارتباطات
وی دربارهٔ تخلفات اپراتورهای تلفن همراه نیز گفت: اعتقاد ما این است که اپراتورها خدمتگزار مردم اند و باید سرویس خوب ارائه کنند. در این زمینه اگر تخلفی انجام گیرد وظیفه وزارت ارتباطات است که به این تخلفات رسیدگی کند. بر این اساس تلفن گویای ۱۹۵ را برای دریافت گزارش از مردم در زمینه ضعف ها و تخلفات این بخش راه اندازی کرده ایم.
 
سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز از توافق میان مخابرات و وزارت ارتباطات برای بازگشت نرخ مکالمات تلفن ثابت به رقم قبل از سال ۹۰ خبر داد و گفت: مخابرات از این پس مکالمات تلفن ثابت مشترکان را به ازای هر پالس ۴۴٫۷ ریال محاسبه می کند.
 
جهانگیر اسدی در گفت وگو با مهر با تاکید بر اینکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هر گونه افزایش نرخ مکالمات در حوزه تلفن ثابت را غیرقانونی اعلام کرده است، اظهار داشت: بر اساس پیگیری های این سازمان و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت مخابرات ایران ملزم به اصلاح تعرفه مکالمات مشترکان تلفن ثابت شده است.

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ