وزیر اسرائیلی: برنامه هسته ای ایران را مثل لیبی تعطیل کنید

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

مجله آمریکایی “فارین افرز” هم نوشت: مواضع اسرائیل علیه دولت روحانی چند برابر شدیدتر از مواضعی است که تل آویو در برابر دولت احمدی نژاد اتخاذ می کرد.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا گفت که اسرائیل مطمئن باشد دربارهٔ ایران براساس عملکرد آن و نه گفته هایش قضاوت می گردد.

 به نقل از خبرگزاری فرانسه، کری که در ژاپن به سر می برد افزود: ایران وعده داده است که در زمینه برنامه هسته ای اش، بسته عمل نکند. آمریکا براساس اظهارات و مواضع ایران قضاوت خواهد کرد.

وی به خبرنگاران در توکیو گفت: به نتانیاهو و ملت اسرائیل اطمینان می دهم که در موضوع هسته ای ایران نه براساس اعتماد؛ بلکه هر فعالیتی بر پایه سلسله اقداماتی از سوی تهران، انجام خواهد شد.

نتانیاهو: تحریم ها علیه ایران ادامه یابد

بنیامین نتانیاهو اول وزیر اسرائیل نیز بر ضرورت برچیدن کامل برنامه هسته ای ایران تاکید کرد و از آمریکا خواست فشارها و تحریم ها را علیه ایران ادامه دهد.

وی افزود: اگر آمریکا خواهان حل مسئله هسته ای ایران از راه های مسالمت آمیز و جلوگیری از بروز جنگ تازهی است باید موضع جدی را در برابر تهران در پیش بگیرد.

نتانیاهو اضافه کرد: حسن روحانی از نظر سیاسی تفاوتی با محمود احمدی نژاد رئیس جمهور قبلی ایران ندارد بلکه آنها فقط در شیوه کار تفاوت دارند. روحانی تلاش می کند برنامه هسته ای ایران را تکمیل کند.

برنامه اتمی ایران را مثل لیبی تعطیل کنید

در همین ارتباط یوفال اشتاینتس وزیر امور استراتژیک اسرائیل گفت که ما مخالف حل دیپلماتیک مسئله هسته ای ایران نیستیم به شرطی که زیرساخت های هسته ای ایران برچیده شود.

وی افزود: راه حل مسالمت آمیز برای مسئله هسته ای ایران باید شبیه به آن چیزی باشد که در لیبی اتفاق افتاد یعنی زیرساخت های هسته ای لیبی برچیده شد. این برخلاف اتفاقی بود که در کره شمالی روی داد.

به اعتقاد این وزیر اسرائیلی، آمریکا و کشورهای اروپایی به خوبی درک می کنند که ایران تلاش می کند از طریق مذاکرات، اقتصاد و برنامه  هسته ای اش را نجات دهد. همین موضوع این مذاکرات را سخت می کند.

مجله آمریکایی “فارین افرز” هم نوشت: مواضع اسرائیل علیه دولت روحانی چند برابر شدیدتر از مواضعی است که تل آویو در برابر دولت احمدی نژاد اتخاذ می کرد.

این مجله با اشاره به سخنرانی نتانیاهو در محل سازمان ملل متحد نوشت:  اکثر حاضران نمی خواستند سخنان نتانیاهو را بشوند که می گفت ایرانی ها قبلا هم دروغ می گفتند.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *