وزیر و معاونان وزارت نیرو با مدیران رسانه ملی دیدار کردند

به گزارش خبرگزاری مهر، پس از ارائه گزارش و پیشنهادهای وزیر و معاونان وزارت نیرو رئیس سازمان صدا و سیما از همکاری بیشتر با این وزارتخانه استقبال کرد.

وزیر نیرو در گزارش خود از رشد ۳۰ درصدی صادرات برق در سال ۹۰ خبر داد و گفت: ظرفیت اسمی نیروگاه های کشور به بیش از ۶۵ هزار مگاوات رسیده است.

وی با اشاره به رسیدن به مرز خودکفایی در تولید تجهیزات آب و برق گفت: میزان تلفات شبکه آب و برق از ۲۳ درصد به ۱۵ درصد رسیده است.

 نامجو افزود: اجرای هدفمندی یارانه ها باعث شد که مصرف انرژی در بخش خانگی ۱۰ درصد، در بخش عمومی ۱۲ درصد کاهش و در بخش کشاورزی ۱۵ درصد و صنعتی ۵ درصد افزایش داشته باشد که نشان دهنده جهت دهی انرژی به سمت تولید است.

وی گفت: براساس آمار ۱۹ میلیون از ۲۵ میلیون مشترک برق مصرف متوسط و کم دارند و تنها ۴ درصد از مشترکان پس از اجرای هدفمندی یارانه ها بیش از ۲ برابر الگو مصرف کرده اند.

نامجو با بیان اینکه بارندگی امسال تا امروز ۱۷۳ میلیمتر بوده است گفت: این میزان نسبت به متوسط دراز مدت ۱۹ درصد منفی اما از سال گذشته ۹ درصد بیشتر است.

معاونان وزارت نیرو نیز از صادرات یک میلیارد دلاری صادرات برق و اجرای ۱۳۲ طرح آب و برق در بیست کشور جهان خبر دادند که می توان در انتقال این دانش فنی اطلاع رسانی کرد.

همچنین در این جلسه عنوان شد امکان کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق خانگی بدون کم شدن رفاه خانواده ها وجود دارد که با این کار سالانه ۶۰ میلیارد کیلو وات ساعت معادل ۳۰ میلیارد دلار صرفه جویی خواهد شد.

به گفته معاونان وزیر نیرو برق فعلی کشور برای ۲۰۰ میلیون نفر جمعیت کافی است در حالی که سالانه ۴۵ هزار مگاوات تولید کشور برای حدود ۷۵ میلیون نفر مصرف می شود.

MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ