وضعیت تولید مرغ در کشور رو به بهبود است

وضعیت تولید مرغ در کشور روبه بهبود است و در زمینه خوراک طیور هیچگونه کمبودی وجود ندارد.

محمد یوسفی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادیممتازنیوز، با بیان این مطلب افزود: با توجه به قراردادی که بین وزارت صنعت، معدن و تجارت با شرکت پشتیبانی امور دام و اتحادیه های مرغداران استان های کشور منعقد شده مرغداران می توانند تولیداتشان را از طریق اتحادیه استان ها برای ذخیره سازی به شرکت پشتیبانی امور دام تحویل دهند و در مقابل نهاده تولید از قبیل خوراک طیور تحویل بگیرند.

وی با اشاره به اینکه هیچگونه کمبودی در زمینه خوراک طیور وجود ندارد گفت: وضعیت تولید گوشت مرغ در کشور روبه بهبود است و مرغداران می توانند با آسودگی به تولید مرغ ادامه دهند.

یوسفی با اشاره به اینکه مرغداران را از اجرای این قرارداد از طریق پیامک و ارسال خبرنامه ای که به دستشان می رسد آگاه کردیم تصریح کرد: اتحادیه مرغداران استان تهران مرغ ها را از مرغداران خریداری کرده و پس از تحویل گوشت مرغ به شرکت پشتیبانی امور دام نهاده ها را به مرغداران تحویل می دهد.

وی با اشاره به اینکه قیمت هر کدام از نهاده هایی که شرکت پشتیبانی امور دام به مرغداران تحویل می دهد حدود کیلویی ۲۰۰ تومان پائین تر از قیمت بازار است اظهار داشت: طبق این قرارداد مرغ زنده را کیلویی ۳۱۰۰ درب مرغداری از مرغداران خریداری می کنیم و پس از کشتار و بسته بندی با دو نرخ ۴۶۰۰ تا ۴۸۰۰ به شرکت پشتیبانی امور دام تحویل می دهیم.

گزارش از حامد صفری پور


باشگاه خبرنگاران

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.