وضعیت نگران کننده جا افتادن فرهنگ استفاده از خودروهای چینی در ایران

۱۳م آذر ،

وضعیت نگران کننده جا افتادن فرهنگ استفاده از خودروهای چینی در ایران

عصر خودرو : عضو هیات علمی دانشگاه علامه گفت: قیمت بعضی خودروهای چینی عرضه شده در بازار ایران به هیچ وجه با کیفیت این خودروها تناسبی ندارد.

به نقل از ایسنا عبدالله امینی اظهار کرد: در چند ماه اخیر به دنبال کاهش تولید داخلی و افزایش قیمت خودروهای با کیفیت اروپایی، تولید و عرضه خودروهای چینی در ایران افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه طبق یک اصل اقتصادی کالاها دائما جایگزین یکدیگر می‌شوند، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در شرایطی که قیمت ماکسیما به عنوان یک خودروی با کیفیت داخلی از حدود ۴۰ میلیون تومان به ۹۰ میلیون افزایش یافته، انواع خودروهای چینی مانند ام.وی.ام و لیفان نیز افزایش قیمت پیدا کرده‌اند.
عضو هیات علمی دانشگاه علامه ادامه داد: اتفاقی که در این شرایط می‌افتد آن است که به سبب رشد بیش از حد قیمت‌ها، خودروهای چینی که از کیفیت و قیمت پایینی برخوردارند به آسانی جای خود را در بازار ایران باز می‌کنند.
وی افزود: بنابراین رشد تولید و عرضه خودروهای چینی یک جبر محیطی است که به سبب عوامل مختلفی چون رشد نرخ ارز، کاهش تولید خودروهای داخلی و افزایش قیمت خودروهای با کیفیت اروپایی اتفاق افتاده است.
امینی تصریح کرد: نکته نگران کننده در این زمینه جا افتادن فرهنگ استفاده از خودروهای چینی است که در نهایت به ضرر صنعت خودرو و مصرف‌کنندگان خواهد بود.

دوشنبه ۱۳ آذر   ۹:۴۳

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ