وقتی بوتاکس های چینی زیبایی مان را هدف می گیرند

۵ م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است
ممتاز نیوز : دکتر امیر هوشنگ احسانی، متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: بوتاکس ماده ای است که از سم بوتولیسم تهیه شده است و در رفع چین و چروک پیشانی و کاهش تعریق کف دست کارایی دارد.

احسانی افزود: تنها نوع A این سم می تواند در رفع چین و چروک پوست موثر باشد اما به تازگی با واردات نوع چینی این ماده به کشور که شامل انواع A تا g است نه تنها چین و چروک صورت اشخاص برطرف نشده است بلکه مشکلات دیگری شامل افتادگی پلک، کاهش بینایی، تهوع و استفراغ و بروز شوک آنافیلاکسی برای اشخاص تزریق کننده ایجاد شده است.

وی با بیان این که نه تنها کیفیت بوتاکس چینی بسیار پایین است بلکه قیمت پایین هم دارد خاطر نشان کرد: متاسفانه بعضی از پزشکان که تعهد کاری ندارند با خریداری بوتاکس چینی ارزان قیمت هزینه های بالایی را از بیماران و اشخاص علاقمند به تزریق بوتاکس دریافت می کنند.

وی با بیان این که اشخاص علاقمند به تزریق بوتاکس باید از پزشک خود بخواهند ویال بوتاکس را به آنها نشان دهد خاطر نشان کرد: فقط ۲ نوع بوتاکس استاندارد مورد تائید وزارت بهداشت در کشور وجود دارد و باید فرد نسبت به تزریق این ماده آگاهی کافی داشته باشد.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ