وقتی گوگل حیوانات‌ را غافلگیر می‌کند/ عکس

سرویس نمای خیابان یا استریت ویو گوگل را دیگر خیلی‌ها می‌شناسند. بیشتر مردم دنیا اما از این سرویس برای دیدن شهرها و خیابان‌ها استفاده می‌کنند و شاید کمتر کسی بداند که می‌توان با این سرویس به حیات وحش هم سر زد!
به گزارش ممتازنیوز به نقل از مجله مهر: گوگل استریت ویو یا نمای خیابان گوگل،  تکنولوژی است که عکس‌های پاناراما را در گوگل ارت و نقشه گوگل قابل دیدن می‌کند. در اسریت ویو،اما گوگل چند وقتی است که پروژه‌ای را برای ثبت تصاویر حیات وحش کلید زده که شاید کمتر از آن کاربران باخبر شده باشند.
چند وقتی است که گوگل عکس‌های حیات وحشی را که دوربین‌ها آن ثبت کرده‌اند به سرویس استریت‌ویو خود اضافه کرده است. در این عکس‌ها به خاطر اینکه حیوانات متوجه دوربین نمی‌شوند تصاویر خاصی ثبت می‌شود که شاید کمتر کسی موفق به گرفتن آن شود.
همچنین در این پروژه که  به عنوان بخشی از طرح مؤسسه نشنال جئوگرافیک برای شکستن رکورد گینس صورت می‌گیرد کاربران می‌توانند عکس‌های خود را از حیات وحش و طبیعت در نقاط مختلف جهان ثبت کنند و گوگل از این تصاویر استفاده می‌کند. مورد جالب اما از تصاویر فعلی استریت ویو عکس‌هایی است که دوربین‌های گوگل به صورت اتفاقی از حیوانات گرفته‌اند و باعث جلب نظر مردم شده است. از گوزنی که در حال دویدن در جاده است تا مرغ دریایی که غذایش را به لانه‌اش می‌برد.
ثبت دویدن اتفاقی گوزنی در لبسبی،نروژ
شکار اتفاقی پرواز مرغ دریایی در برایتون،انگلیس
استراحت زیر نور آفتاب روی لنز دوربین گوگل! جنگل‌های آمازون،برزیل
پنگوئن‌های بی خبر از همه جا در قطب جنوب
میمون‌های برفی در باغ وحش ژاپن
استریت ویو خارج از خیابان! لاک پشت در زیر آبهای استرالیا
الاغ وحشی جلوی دوربین مخفی گوگل

مطالب مرتبط:

  1. اجباری شدن احراز هویت دو مرحله‌ای در گوگل
  2. مهمان ناخوانده یک عکاس + عکس
  3. نشست همه جانبه در تهران / کاریکاتور

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *