ولادیمیر پوتین: مذاکرات پشت پرده با غرب بر سر اوکراین شکست خورده است

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز پنج‌شنبه به خبرنگاران گفت که تلاش روسیه برای مذاکرات پشت‌پرده با غرب بر سر اوکراین با شکست مواجه شده است.

ولادیمیر پوتین: مذاکرات پشت پرده با غرب بر سر اوکراین شکست خورده است

به گزارش ممتاز نیوز، پوتین در سخنانی گفت: ما مذاکرات پشت پرده‌ای انجام داده‌ایم و تاکنون هرآنچه که امیدش را داشتیم با شکست مواجه شده است.

رئیس‌جمهور روسیه در رابطه با تصمیم غرب برای آینده ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت: غربی‌ها هم‌اکنون خواهان تغییر او (زلنسکی) نیستند. این مسئله برای همه واضح است. آن‌ها تقصیر تصمیماتی که مردم از آن خوششان نمی‌آید را به گردن او می‌انداند و سپس او را جایگزین می‌کنند. من به گمانم این اتفاق در نیمه اول سال آتی رخ خواهد داد.

وی تاکید داشت که ارسال احتمالی تسلیحات کشنده از سوی کره جنوبی به اوکراین «اشتباه» خواهد بود.

پوتین همچنین در بخشی از سخنان خود عنوان کرد: رژیم اوکراین پیش از آنکه ستیزه‌جویی‌های خود علیه روسیه را آغاز کند، این کار را علیه جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک انجام می‌داد.

وی در رابطه با تحریم‌های اعمالی غرب علیه کره شمالی گفت: شما هرگونه که بخواهید می‌توانید با رژیم رفتار کنید اما اینکه تحریم‌هایی را علیه حق مهاجرت آن‌ها اعمال کنید، عجیب است. این کار باعث می‌شود که خانواده‌هایی که شرایط مادی مناسبی ندارد نتوانند در جایی دیگر به کسب درآمد بپردازند و شکم بچه‌های‌شان را سیر کنند. این شما را یاد چیزی نمی‌اندازد؟ آیا این کار غیرانسانی نیست؟

پوتین تاکید کرد که این تحریم‌ها ِیادآور محاصره لنینگراد در جنگ جهانی دوم هستند که منجر به کشته شدن صدهزار غیرنظامی شد.

رئیس‌جمهور روسیه همچنین نسبت به اینکه توافق جدید روسیه با کره شمالی به عاملی بازدارنده در بحران کره بدل گردد، ابراز امیدواری کرد.

وی در پاسخ به سوالی در رابطه با ارائه تسلیحات غربی به اوکراین گفت: کسانی که به ارائه این تسلیحات می‌پردازند باور دارند که با ما در جتگ نیستند. همانطوری که در پیونگ‌یانگ نیز اعلام کردم ما حق ارسال تسلیحات به دیگر مناطق با حقظ می‌کنیم.

پوتین همچنین عنوان کرد که روسیه در پاسخ به انجام‌گیری گفت‌وگوهایی در غرب مبنی بر کاهش احتمال آستانه استفاده از تسلیحات هسته‌ای، در حال بررسی اعمال تغییراتی در دکترین هسته‌ای خود است.

انتهای پیام/


جهان

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.