ولایتی: نظر رهبری این است که احترام هاشمی حفظ شود/تقوی: جامعتین در انتخاب کاندیدای نهایی ائتلاف سه نفره دخالت نخواهد کرد

۰۸اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

عضو ائتلاف پیشرفت گفت:‌ در تلاشیم صحبت‌هایی را با سایر اصولگرایان انجام دهیم تا در نهایت یک نفر به عنوان نامزد اصولگرا در عرصه انتخابات حضور یابد.

علی‌اکبر ولایتی عضو ائتلاف پیشرفت طی سخنانی در جلسه هفتگی انصار حزب‌‌الله گفت: فضای عمومی خیابان‌ها فضای بدی است و هر چقدر تلاش شده که از فرهنگ فساد و فحشا جلوگیری شود، بعضی مانع شده‌اند. وضعیت عفاف عمومی امروز وضعیت خوبی نیست و کسی هم جلوی آنها را نمی‌گیرد ولی این کار دوام ندارد و ما امیدواریم که بتوانیم کاری کنیم که فرهنگ عمومی نجات یابد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای گفت: هر کاری در کشور مسئولی دارد و مسئول امور هسته‌ای دولت و مسئولان اجرایی می باشند و ما نباید در کار آنها دخالت کنیم. ولی آن چیزی که به نظر ما می‌رسد را ارائه می‌دهیم؛ می‌توان مسئله هسته‌ای را حفظ کرد اگر به تدابیر رهبری عمل شود.

وی در پاسخ به سؤال دیگری در مورد نقش هاشمی در فتنه، اضافه کرد: آقای هاشمی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است و رهبری ایشان را برای این سمت تعیین کرده‌اند و نظر رهبری این است که احترام وی حفظ شود. هر کسی که در جریان فتنه در طریق رهبری گام برنداشت و در فتنه موضع‌گیری نکرد، کارش درست نبود چرا که آن زمان، زمان امتحان بود.

عضو ائتلاف پیشرفت در پاسخ به سؤالی در مورد شایعات مطرح شده در مورد ائتلاف پیشرفت، اظهار داشت:‌ شایعه کناره‌گیری اعضای ائتلاف درست نیست و ما قرار گذاشته‌ایم که با هم باشیم. در تلاشیم که با سایر اشخاص هم صحبت کنیم تا در نهایت یک نفر از اصولگرایان وارد صحنه شود تا در مقابل دو قطب دیگر انتخابات یعنی فتنه و انحراف یک اصولگرا در مرحله اول پیروز شود.

ولایتی در پاسخ به سؤالی دربارهٔ جریان انحرافی گفت: خط صحیح خط تبعیت از ولایت و رهبری است و هر کس که از خود اجتهاد کرد و حرف دیگری زد نباید مورد توجه قرار گیرد. باید جلوی انحراف ایستاد و کسانی که حرف نامربوط می‌زنند و برای جذب آرای مردم به فحشا و منکر تن می‌دهند، مورد قبول نیستند.

ولایتی گفت: مجلس ششم بدترین مجلس تاریخ انقلاب بود ولی به هرحال این مجلس ادامه پیدا کرد تا دوره ۴ ساله‌اش به اتمام رسید و رهبری در این رابطه صبر کردند تا قانون مورد احترام قرار گیرد.

عضو ائتلاف پیشرفت در پاسخ به سؤالی در مورد سوریه گفت: کسانی که با دولت سوریه می‌جنگند در حقیقت با ایران می‌جنگند چرا که سوریه یک حلقه از حلقه مقاومت است.

جامعتین در انتخاب کاندیدای نهایی ائتلاف پیشرفت دخالت نخواهد کرد/ برای جامعتین هم نظرسنجی ملاک است

مهر نوشت:

سید رضا تقوی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این سئوال که آیا نظر جامعتین بر انتخاب گزینه اصلح در ائتلاف پیشرفت، تاثیر دارد یا خیر پاسخ داد: جامعه روحانیت و جامعه مدرسین قم، کمیته مشترکی را تشکیل دادند که در این کمیته مکانیزمی برای انتخابات طراحی شد. براساس این مکانیزم بنا نبوده است که اشخاص و کاندیداها به صورت مصداقی بررسی شوند.

وی افزود: براساس این مکانیزم، ائتلاف های اصولگرایی که تلاش کرده و با هم رقابت می کنند مورد حمایت جامعه روحانیت مبارز می باشند تا جمع این ائتلاف ها به معرفی دو یا سه نفر کاندیدا منتهی شود. در این مکانیزم حمایت از همه ائتلاف های اصولگرا از سوی جامعه روحانیت مبارز ادامه پیدا می کند تا مرحله ای که از طریق نظرسنجی از افکار عمومی کسی که بیشترین اقبال را بین ملت داشته باشد به عنوان کاندیدای واحد جامعه روحانیت معرفی شود.

/۲۹۲۹

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *