ویتامین B6 با سرطان سینه مقابله می‌کند

نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد دریافت میزان بالای ویتامین B6 خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می‌دهد. b6 پیش از این نتایج پژوهش‌های اولیه نشان داده بود که ارتباطی بین ویتامین B6 و خطر ابتلا به سرطان سینه…

نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد دریافت میزان بالای ویتامین B6 خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می‌دهد.

b6

پیش از این نتایج پژوهش‌های اولیه نشان داده بود که ارتباطی بین ویتامین B6 و خطر ابتلا به سرطان سینه وجود دارد.

این بار محققان دانشگاه هاوایی و کالیفرنیای جنوبی ایالات متحده‌ی آمریکا عزم خود را جزم کردند تا در این مورد دقیق‌تر اظهار نظر کنند.

برای همین ۷۰۶ زن انتخاب شد تا آزمایشات دقیق‌تری روی این مسئله انجام شود.

گروهی از این زنان مبتلا به سرطان سینه بوده‌اند و گروه دیگر در سلامت کامل به سر می‌بردند.

هر دو گروه شرایط یکسانی مورد آزمایش قرار گرفتند. این افراد هم سن بودند و در یک تاریخ مشخص خون دریافت می‌کردند. در یک مکان اقامت داشته و از هورمون‌های یکسانی برخوردار بودند.
مرغ، ماهی، کلیه، جگر، تخم مرغ، مخمر، سبوس گندم، غلات، سیب زمینی، موز و جو دو سر از منابع خوب غذایی این ویتامین محسوب می‌شوند

بررسی‌های محققان نشان داد که میزان ویتامین B6 در خون زنانی که دچار سرطان سینه هستند نسبت زنان سالم کمتر است. محققان مشاهده کردند زنانی که میزان ویتامین B6 خونشان بیشتر است به میزان ۳۰ درصد کمتر در معرض ابتلا به این سرطان قرار می‌گیرند.

البته به نظر می‌آید که تأثیر مثبت ویتامین B6 به سرطان سینه‌ی وابسته به هورمون‌ها محدود می‌شود. اما این نوع سرطان سینه یکی از شایع‌ترین انواع سرطان‌ها محسوب می‌شود.

مرغ، ماهی، کلیه، جگر، تخم مرغ، مخمر، سبوس گندم، غلات، سیب زمینی، موز و جو دو سر از منابع خوب غذایی این ویتامین محسوب می‌شوند.

بخش تغذیه و آشپزی تبیان

پزشکی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *