ویرایش تازه شاهنامه مسکو به بازار آمد

۲۳اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

به گزارش خبرآنلاین، انتشار یافتنات سروش، جدیدترین ویرایش مجموعه ۹ جلدی شاهنامه فردوسی نسخه مسکو را منتشر و عرضه کرد. متن مشهور به شاهنامه مسکو از معتبرترین متن های تصحیح شده شاهنامه است که تصحیح اول آن در ۹ جلد در فاصله سال های ۱۳۴۱ تا ۱۳۵۰ در مسکو چاپ شد.

دومین متن مصحح شاهنامه در سال های ۷۰ جلد یک و ۷۱ جلد دو در مسکو به چاپ رسید و مجموعه حاضر به عنوان ویرایش سوم و کامل شاهنامه مسکو منتشر می گردد.

این اثر حاصل کوشش مستمر و تجارب بیش از یک دهه تلاشگران و رهپویان دونحلۀ شاخص شاهنامه شناسی یعنی بنیاد شاهنامۀ فردوسی و دانشگاه خاورشناسی مسکو با ویراستاری استاد مهدی قریب است که از سوی مصححان روسی پروفسور مهدی نوری عثمانوف و زنده یاد رستم علی اف به سروش پیشنهاد و آماده نشر شد. این اثر ۹ جلدی با کیفیت چاپ، کاغذ، جلد و بسته بندی مناسب عرضه شده است. براساس سند راهبردی “افق رسانه” پاسداری از خط، زبان فارسی میراث کهن اسلامی ایرانی و تاریخ کهن ایران زمین از جمله مأموریت های انتشار یافتنات سروش است و اهتمام به ویرایش شاهنامه نسخه مسکو گامی مهم در این جهت است.

این اثر ارزشمند در قالب مجموعه ۹جلدی در شمارگان یک هزار دوره و با قیمت ۲۷۵۰۰۰ ریال به علاقمندان و مشتاقان زبان فارسی و پژوهشگران عرضه شده است

۶۰۶۰

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *