ویندوز ایکس پی همچنان پرطرفدار است

۱۴فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

 

در حالی که مایکروسافت اعلام کرده تا حدود یک سال دیگر ویندوز ایکس پی خود را بازنشسته می‌کند، گزارش‌های مختلف نشان می‌دهد تعداد کاربران این سیستم عامل محبوب با رشد بسیار کندی در حال کاهش است. 
 
به گزارش وب پایگاه اینترنتی infoworld، گزارش شرکت نت اپلیکیشن نشان می‌دهد در سه ماهه قبل تعداد کاربران سیستم عامل ایکس پی که حدود ۲۰ درصد از آن‌ها کسب و کار‌ها و شرکت‌های تجاری می باشند، در هر ماه به طور متوسط با نرخ ۱۲. ۰ درصد کاهش یافته‌اند. این بدان معنی است که روند کاهش کاربران این سیستم عامل کند‌تر شده، چرا که نرخ سالیانه کاهش کاربران ویندوز ایکس پی ۴۸. ۰ درصد است. در شش ماه قبل نیز نرخ کاهش کاربران ۴۲. ۰ درصد بوده است. این در حالی است که در شش ماهه قبل از آن نرخ کاهش کاربران ۹۴. ۰ درصد بوده است. 
این گزارش‌ها که حاکی از علاقه کاربران به استفاده از سیستم عامل ایکس پی است برای مایکروسافت خبر چندان خوبی نیست. مایکروسافت که تلاش می‌کند کاربران ویندوز ایکس پی و ۷ را به ارتقای سیستم‌های عامل خود ترغیب کند، اخطار داده است که بعد از ۸ آوریل ۲۰۲۲ انتشار یافتن وصله‌های امنیتی رایگان برای کاربران ایکس پی را متوقف خواهد کرد. 
برآوردهای شرکت‌های پژوهشی دیگری مثل گارتنر و فورستر نیز نشان می‌دهد بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از کسب و کارهای کاربر ویندوز ایکس پی حتی بعد از ۸ آوریل ۲۰۲۲ همچنان از این سیستم عامل استفاده خواهند کرد. گزارش‌هایی از این دست حاکی از این است که حدود ۶۰ از درصد از کسب و کار‌ها از ویندوز ۷ استفاده می‌کند و از آن‌جا که سهم ویندوز ویستا از این کاربران کمتر از ۵ درصد است، می‌توان حدس زد که سهم ایکس پی چیزی در حدود ۴۰ درصد است.

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *