ویندوز ۷ محبوب‌ترین سیستم عامل جهان شد

فضای سایبر > کامپیوتر
گزارش اخیر موسسه Net Application نشان می‌دهد که سرانجام ویندوز ۷ توانست جایگاه سابق ویندوز XP را به دست آورده و به محبوب‌ترین سیستم عامل رایانه‌ای در جهان تبدیل شود.

ویندوز ۷ در ماه آگوست ۴۲٫۷۶ درصد از سهام بازار را در اختیار داشت، اندکی بیشتر از سهم ۴۲٫۵۲ درصدی ویندوز XP که در سال ۲۰۰۱ به بازار عرضه شده‌است.

ویندوز نه‌چندان خوشنام ویستا با داشتن سهم ۶٫۱۵ درصدی رتبه سوم را در جدول سهام بازار در اختیار دارد درحالی که سیستم عامل Mac OS X 10.7 و Mac OS X 10.6 به ترتیب ۲٫۴۵ و ۲٫۳۸ درصد از سهام بازار را در اختیار دارند.

به طور کلی، شرکت مایکروسافت با درنظر گرفتن نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم عاملهایش ۹۲ درصد از بازار سیستم‌عامل‌های رایانه‌ای را تحت سلطه خود دارد.

تبدیل شدن ویندوز ۷ به محبوب‌ترین سیستم عامل جهان سه سال به طول انجامید، این درحالی‌است که ویندوز هفت که در سال ۲۰۰۹ عرضه شده، به زودی توسط نسخه‌ای جدیدتر از ویندوز، یعنی ویندوز ۸ جایگزین خواهد شد.

بر اساس گزارش Cnet، ویندوز هشت که عرضه آن برای ۲۶ اکتبر ۲۰۱۲ برنامه‌ریزی شده، اولین سیستم عامل مایکروسافت است که هم بر روی تبلت‌ها و هم بر روی رایانه‌های رومیزی قابل استفاده است. پس از عرضه، کاربران می‌توانند با پرداخت ۳۹٫۹۹ دلار به صورت آنلاین ویندوز قدیمی خود را به ویندوز ۸ ارتقا دهند.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *