وینگادا در آستانه سرمربیگری تیم امید

مرداد ۱۴۰۰

ورزش > فوتبال ملی – ایسنا نوشت:

نلو وینگادا در آستانه سرمربیگری تیم ملی فوتبال المپیک (امید) قرار گرفت.

نلو وینگادا سرمربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس جدی‌ترین گزینه فدراسیون فوتبال برای هدایت تیم ملی فوتبال المپیک (امید) است و پس از مذاکرات موفقیت‌آمیزی که با مدیران فدراسیون داشته در آستانه عقد قرارداد با آنها قرار دارد.

گفته می‌شود توافق این مربی پرتغالی با مسوولان فدراسیون برای عقد قراردادی ۳ ساله است که این قرارداد پس از بازگشت علی کفاشیان رییس فدراسیون از سفر کربلا نهایی می‌شود.

سابقه مربیگری نلو وینگادا

او اواسط خرداد پیش از سه مسابقه پایانی تیم ملی در انتخابی جام جهانی مقابل قطر، لبنان و کره‌جنوبی به کمک کارلوس کی‌روش آمد و به عنوان مشاور در کنار او کار کرد. همان زمان زمزمه‌های تداوم حضور او در تیم ملی مطرح شد که وینگادا صراحتا آن را تکذیب کرد.

وینگادا در سال ۱۹۹۶ سرمربی تیم امید پرتغال در المپیک آتلانتا بود و با تیم کشورش به مقام چهارمی رسید. اولین خاطره ایرانی‌ها با وینگادا به جام ملت‌های آسیا سال ۹۶ برمی‌گردد، زمانی که این مربی هدایت تیم ملی عربستان را برعهده داشت و در آن مسابقات دو مرتبه مقابل تیم ایران قرار گرفت.

او در فوتبال پرتغال سابقه سرمربیگری تیم ملی کشورش و همینطور تیم‌های بلننسه و ماریتیتو را داشته است. در آفریقا مدتی هدایت تیم‌های الزمالک و الاهلی و همینطور المپیک مصر را برعهده داشت. المپیک اردن، اف‌سی سئول کره‌جنوبی و دالیان چین از دیگر تیم‌هایی می باشند که وینگادا سرمربی آنها بوده است. چین آخرین محل مربیگری دوست و هموطن کارلوس کی‌روش بود.

فدراسیون البته مربیان خارجی دیگری را هم مدنظر داشت و گفته‌ می‌شد فلمینگ دانمارکی سرمربی اسبق تیم ملی زیر ۲۱ سال دانمارک که مدتی مدیر تیم‌های پایه مس کرمان هم بود جزو گزینه‌ها قرار داشته است اما آنچه مسلم است فدراسیون اکنون هیچ نظری روی این مربی ندارد.

تیم امید در حال حاضر از بازیکنانی تشکیل خواهد شد که سال قبل در تیم ملی جوانان عضویت داشتند که در مسابقات قهرمانی آسیا با وجود شایستگی‌هایشان نتوانستند از مرحله گروهی صعود کنند.

قرار است اولین تورنمنت رسمی تیم امید که در این مقطع زمانی تشکیل می‌شود، بازی‌های آسیایی اینچئون کره‌جنوبی باشد تا این رقابت‌ها به عنوان مقدمه‌ای در راه آماده‌سازی این تیم برای بازی‌های مقدماتی المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو قرار گیرد.

۲۵۲ ۴۳


RSS
ماخذ: خبر آنلاین
باز نشر: پایگاه اینترنتی خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *