… و باز هم هوای تهران در آستانه اخطار قرار گرفت

۱۸م دیماه ،

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه در حال حاضر شاخص ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون روی عدد ۱۴۵ ایستاده گفت: هوای تهران باز هم آستانه اخطار قرار گرفت.

یوسف رشیدی در گفت وگو با مهر افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران برمیزان غلظت تمام آلاینده ها به غیر از آلاینده ازن نسبت  به روز قبل در همین ساعت افزوده  شده است به این ترتیب میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون فراتر از حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا هم اکنون در آستانه اخطاراست.
 
به گفته وی، در حال حاضر اقدسیه ، پیروزی ، تهرانسر ، دروس ، شاد آباد ، شهرری ، شهرداری منطقه ۱۱، پارک ترافیک پونک ، پارک رازی ، پارک سلامت ، پارک شکوفه ، پارک قائم ، سوهانک و شهرک چشمه  به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در شرایط اخطارقرار دارند.
 
رشیدی اظهار داشت: در حال حاضر در نمایشگر سنجش آلودگی، آلاینده منو اکسید کربن با ۱۵ واحد افزایش نسبت به روز قبل روی عدد ۴۹ ، دی اکسید گوگرد با ۲ واحد افزایش روی عدد ۳۵، ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون با ۱۳ واحد افزایش روی عدد ۸۴ و ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون با ۱۷ واحد افزایش روی عدد ۱۴۵ ایستاده است.
 
مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوا تصریح کرد: همچنین در حال حاضر آلاینده ازن با ۱ واحد کاهش نسبت به روز قبل روی عدد ۲۶ قرار گرفته است.
 
وی افزود: گزارش هواشناسی حاکی از آسمانی  کمی ابری وغبار آلود و در اواخر وقت همراه با افزایش ابر است به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا در شرایط ناسالم باقی بماند.
 
وی افزود: افزایش احتمال علائم تنفسی در اشخاص حساس، تشدید بیماری قلبی و ریوی ، مرگ و میر زودرس در اشخاص مبتلا به بیماریهای قلبی، ریوی و اشخاص مسن از اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون است.


خبرگزاری انتخاب | entekhab.ir
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *