یاهو به دنبال غلبه بر گوگل در عرصه موتورهای جستجو

۱۱ام بهمن ، خبرگزاری‌ها- مریسا میر مدیر عامل یاهو امیدوار است بازگشتی قدرتمندانه به دنیای موتورهای جستجوی اینترنتی داشته باشد و بتواند دوباره با گوگل رقابت کند.

میر که خود زمانی از مدیران گوگل بوده، از جولای قبل مدیر عامل یاهو شد و از آن زمان در تلاش بوده تا این شرکت را به روزهای اوج قبل بازگرداند.

وی به طور جدی در حوزه جستجوگرهای اینترنتی، تبلیغات آنلاین و … فعال شده است.

مریسا میر می گوید یاهو بر روی طراحی فناوری تازه ای متمرکز خواهد شد که بر اساس آن دسترسی به نتایج جستجو تسهیل شده و استفاده از امکانات جستجوگر یاهو بر اساس استفاده کاربران از وسایل همراه یا رایانه های رومیزی صورت می گیرد. به نقل از وی خدمات ایمیل و صفحه اول یاهو هم به طور جدی متحول می شوند.

وی افزوده که تحولات تازه یاهو به معنای صرف نظر کردن از همکاری با مایکروسافت نخواهد بود و قرارداد همکاری میان موتور جستجوی بینگ مایکروسافت با یاهو کماکان برقرار خواهد بود.

علیرغم اظهارات جاه طلبانه مریسا میر، تحلیلگران مستقل در مورد اینکه وی و یاهو بتوانند ایده های مورد نظرشان را در عمل اجرایی کرده و در مدت کمی گوگل را پشت سر بگذارند، تردیدهای جدی دارند. یاهو یک دهه پیش از جستجوگرهای بسیار مشهور اینترنت بود، اما ارائه خدمات خلاقانه توسط دیگر رقبا سبب نزول تدریجی آن شد.

IT Iran
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ