یک استاد حوزه علمیه: غرب باید هزینه اهانت به پیامبر(ص) را بدهد

Sotakbar - ISNA (3 of 33).jpg

یک مدرس حوزه علمیه گفت: غرب و عوامل اهانت به پیامبر(ص) باید هزینه‌ این کار خود را بدهند و کمترین هزینه این است که شخص اهانت‌کننده و عوامل آن دستگیر و طبق قانون اسلام مجازات شوند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی مطلبی در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که «از منظر قرآن کریم سب و دشنام به انبیاء و اولیاء الهی حرام است» افزود: پیامبر عزیز اسلام در روایتی می‌فرمایند “هر کس به نبی از انبیاء الهی دشنام دهد باید او را کشت” در این روایت پیامبر(ص) حکم کسی که سب نبی کند قتل است.

وی خاطرنشان کرد: امام صادق(ع) در پاسخ به سوالی از حکم کسی که به رسول‌خدا (ص) ناسزا می‌گفت، فرمودند: نزدیک‌ترین شخص به این فرد می‌تواند او را محاکمه و به قتل برساند. همچنین فتوای علما و مراجع تقلید درباره دشنام به پیامبران الهی این است که باید سب النبی را کشت و علما بر این موضوع اجماع کرده‌اند حتی کسی که به مادر پیامبر(ص) نیز اهانت کند حکم نیز او همین است.

مدیر مدرسه علمیه حجت‌ابن‌الحسن(عج) با بیان این‌که «همه‌ این احکام و مجازات‌ها برای این است که پیامبران الهی از حریم خاصی برخوردار هستند که همه‌ باید مراعات این حریم را بکنند» گفت: اگر این حریم توسط هر کسی شکسته شود باید با این فرد برخورد کرد و او را به جزای اعمال خودش رساند.

مطلبی یادآور شد: اهانتی که اخیرا به پیامبر(ص) صورت گرفت ناشی از توطئه و فتنه‌‌ای است که غرب برای مسلمانان دارد تا آنها را آزمایش کند و ببیند مسلمانان چقدر احساسات خود را نشان می‌دهند و چه برخوردی با این قضیه دارند.

وی با اشاره به این‌که «مسلمانان نباید اجازه دهند که غرب از کاری که کرده است بدون هیچ گونه هزینه‌ای در برود» تصریح کرد: غرب و عوامل اهانت به پیامبر(ص) به مقدسات مسلمانان باید هزینه‌ این کار خود را بدهد که کمترین هزینه این است که شخص اهانت‌کننده و عوامل آن دستگیر و طبق قانون اسلام مجازات شود تا دیگر به خود اجازه ندهد به پیامبر اسلام که بیش از ۱٫۵ میلیارد پیرو دارد اهانت کند.

این استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: در تاریخ اسلام نیز مواردی داشتیم که افرادی به پیامبر اهانت می‌کردند و ایشان را آزار می‌دادند که رسول‌خدا(ص) بخاطر دفاع از جایگاه پیامبری با آنها برخورد می‌کردند، اما اهانتی که اخیرا صورت گرفته توطئه‌‌ای از سوی دشمنان اسلام است بنابراین وظیفه‌ همه‌ مسلمانان این است که برای دفاع از پیامبر(ص) به صحنه بیایند و مجازات اهانت‌کنندگان را از سازمان‌های بین‌المللی بخواهند.

مطلبی دولت‌های غربی و آمریکا را در انجام این گونه اهانت‌ها به مقدسات مسلمانان مقصر دانست و گفت: این دولت‌ها نیز باید هزینه‌ زشتی این کار را بدهد تا دیگر جرات اهانت و جسارت به پیامبر عزیز اسلام و مقدسات مسلمانان را نداشته‌ باشند.

وی در عین حال تصریح کرد: حفظ حرمت و حریم پیامبران الهی آنقدر در اسلام مورد تاکید قرار گرفته است که به مسلمانان سفارش کرده حق ندارند به مقدسات سایر ادیان اهانت کنند و در این مورد نیز تفاوتی قائل نشده است یعنی هر کس به پیامبری از پیامبران الهی اهانت کند همان حکم بر او نیز جاری می‌شود.

مدیر مدرسه علمیه حجت‌ابن‌الحسن(عج) با تاکید بر ایستادگی مسلمانان در مقابل چنین اقدامات زشتی افزود: دنیا باید به مقدسات ۱٫۵ میلیارد مسلمان و پیروان دین آسمانی و الهی اسلام احترام بگذارد و نباید به خود اجازه دهد که به این مقدسات توهین کند و مسلمانان نباید کوتاه بیایند زیرا دفاع از حریم مقدسات دینی دفاع از غرایز فطری است.

مطلبی یادآور شد: همه پیامبران الهی و ادیان آن‌ها برای مسلمانان و علمای مسلمان قابل احترام است و این ادیان شخصیت‌هایی دارند که دارای جایگاه و منزلت آسمانی هستند و از طرف خداوند برای هدایت بشر و به سعادت رساندن آنها مامور شده‌اند.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *