«یوسف ندرخانی» آزاد شد

index-3.jpg

وکیل «یوسف ندرخانی»، کشیش متهم به ارتداد از آزادی موکلش خبر داد.

محمدعلی دادخواه در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باره گفت: در آخرین جلسه تشکیل شده در شعبه ۱۱ دادگاه کیفری استان گیلان، بار دیگر پرونده‌ «ندرخانی» مورد رسیدگی قرار گرفت و دادگاه این بار با وارد ندانستن اتهام ارتداد، او را آزاد کرد.

وی گفت: دادگاه بسیار منطقی و بر اساس موازین قانونی برگزار شد و از این جهت شخصا از قضات این دادگاه تشکر می‌کنم، چرا که با مدنظر قرار دادن نص قانون و اصل قانونی بودن جرم و مجازات، ندرخانی محاکمه شد و قضات نیز بر این اساس اقدام به صدور رای کردند.

دادخواه اضافه کرد: پس از پیگیری‌های قضایی طولانی در آخرین جلسه شعبه ۱۱ دادگاه کیفری گیلان، دادگاه اتهام ارتداد را وارد ندانست و «یوسف ندرخانی» تنها به اتهام تبلیغ برای مسحیت به ۳ سال حبس محکوم شد و با توجه به این که متهم ۳ سال گذشته در زندان بوده است، بلافاصله آزاد شد.

به گزارش ایسنا، یوسف ندرخانی در مهرماه سال ۸۸ به اتهام تبلیغ برای مسحیت و ارتداد دستگیر شد و پرونده‌ او بارها در محاکم کیفری گیلان و دیوان عالی کشور مورد رسیدگی قرار گرفته بود. در رای اولیه، دادگاه ندرخانی را به اتهام ارتداد به اعدام محکوم کرده بود.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ