پارسال چه‌ تعداد خانه پیش‌فروش شد؟

۲۰فروردین۱۳،

بهمن‌ ۹۱ با انعقاد بیش از ۱۳ هزار قرارداد رکوردار بیشترین تعداد پیش‌فروش‌ خانه بود و فروردین‌ ۹۱ با انعقاد حدود ۴۰۰۰ قرارداد، کمترین میزان پیش‌فروش‌ خانه را در سال قبل را به خود اختصاص داد.

به گزارش Consbank، درحالی که سه ماه پایانی سال قبل شاهد نوسانات قیمت مسکن در نقاط مختلف کشور بودیم، آمارهای پیش‌فروش مسکن بیش از ۹ ماه دیگر سال بود که نظرات متفاوتی مبنی بر موازی بودن افزایش قیمت و افزایش ثبت قراردادها وجود دارد.
 
شاید افزایش روز افزون قیمت مسکن، کاهش توان مالی متقاضیان مسکن و ترس از گران‌تر شدن ملک در سال تازه از دلایل افزایش تعداد پیش‌فروش‌ها بوده است اما در مقایسه آمار پیش فروش‌ مسکن کشور بیشترین تمایل به پیش‌خرید مسکن در دو ماه بهمن و اسفندماه بوده است.
 
بر اساس آمار ارائه شده از سوی اتحادیه کشوری مشاوران املاک، تعداد پیش‌فروش‌های سال قبل نشان از افزایش تعداد قراردادها در نیمه دوم سال دارد و در نیمه اول سال که قیمت مسکن از ثبات بیشتری برخوردار بود تعداد قراردادهای پیش‌فروش نیز کمتر بوده است. بیش از ۹۰ هزار قرارداد پیش‌فروش مسکن در سال قبل منعقد شد که به ترتیب بهمن‌، اسفند و دی ماه بیشترین تعداد ثبت قرارداد پیش‌فروش را به خود اختصاص داده‌اند.


بانک اطلاعاتی ساختمان | Consbank.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.