پاسخ سازمان تامین اجتماعی به خبرآنلاین: بیمه‌شدگان اگر خدمات درمانی می خواهند باید سرانه درمان بپردازند

۱۷م آذر ،

یکی ازخوانندگان خبرآنلاین نوشته بود:« لطفاً ازتأمین‌اجتماعی سئوال بفرمایید چرا باید زن و شوهری کە هردوعضو سازمان تأمین‌اجتماعی می باشند باید هزینه درمان از دو نفرشان بابت یک خانواده کسر شود؟ لازم به یادآوری است کە در خدمات درمانی این اتفاق نمی افتد و مزید اطلاع یک‌سوم حق‌بیمه کسر شده از هر فرد بابت هزینه درمان محاسبه می‌شود.»
سازمان تامین اجتماعی درپاسخ به این خواننده خبرآنلاین گفت:« هرچند سئوال دارای ابهام است، لیکن به منظور اطلاع‌رسانی درخصوص هزینه درمان بیمه‌شدگان عضو سازمان تأمین‌اجتماعی به آگاهی می‌رساند:
درقانون تأمین‌اجتماعی برائ بیمه‌شدگان اجباری باتوجه به نرخ حق‌بیمه ۳۰% (۳% سهم دولت، ۷% سهم بیمه‌شده و ۲۰% سهم کارفرما) کسر می‌شود. در بیمه حرف و مشاغل آزاد بابت حق‌سرانه درمان به سبب بند ۴ ماده ۱۳ قانون بیمه همگانی خدمات درمانی کشور مصوب ۳/۸/۷۳ مجلس شورای اسلامی وصول حق‌بیمه از صاحبان حرف و مشاغل آزاد می‌بایست در غالب سرانه درمان مصوب هیأت‌وزیران انجام پذیرد و بیمه‌شدگان درصورت تمایل به بهره‌مندی از خدمات درمانی این سازمان مکلف به پرداخت سرانه درمان برائ خود و اشخاص تحت‌تکفل قانونی می‌باشند.
۴۵۲۳۵
 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ