پاسخ شهرداری به خبرآنلاین: بودجه تعمیرات پیست دوچرخه را نداریم

۰۸م آذر ،

یکی ازخوانندگان خبرآنلاین به نام مهدی نوشته بود:«با سلام، دربلوارکشاورزحد فاصل خیابان کارگرتا میدان ولیعصر پیست دوچرخه ای دروسط بلوارایجاد شده است. روی این پیست نوشته شده مسیردوچرخه، متاسفانه این پیست آسفالت مناسبی ندارد و بسیار ناهواراست. اگراین مسیرشهرداری برای دوچرخه اختصاص داده شده، حداقل آنرا سرو سامان دهد. با تشکر
مهندس شیرانی معاون سابق شهرداری منطقه ۶ تهران درپاسخ به مشکل مطرح شده این خواننده گفت:«درزمان راه اندازی این پیست بنده معاونت ترافیکی منظقه ۶ را برعهده داشتم. هدف اصلی راه اندازی این پیست جابجایی دانشجویان توسط دوچرخه ازخوابگاه دانشجویان به دانشگاه تهران بود. البته درآن زمان هم به دلایل مختلف این طرح به انجام نرسید. دربارهٔ کارکرد پیست های دوچرخه سواری باید گفت لزومی ندارد که درهمه جا خطوط این پیست امتداد داشته باشد. زیرا به هرحال درمعابر، چهارراه ها، تقاطع ها و خطوط عابر پیاده پیست ها قطع می شوند.»
وی ادامه داد:«نکته دیگراینکه امروزتعداد دوچرخه هایی که درشهرتردد می کنند بسیار کم می باشند. این دوچرخه سواران حتی به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسند. ازسوی دیگر اینگونه نیست که تمام این مسیر باید سبز رنگ باشد. گاهی اوقات این خط وارد چراغ راهنمایی و یا خط عابرپیاده می گردد پس نمی تواند ممتد باشد. درمواردی هم عدم امتداد خط پیست به سبب ترمیم آسفالت بوجود می آید.»
این مقام مسئول افزود:« مدیران شهرداری نیزعلاقمند می باشند تا آسفالت این محدوده ها تراشیده و ازنوریخته شود. تا به این ترتیب پیست دوچرخه سطحی هموارداشته باشد و رنگ سبز آن نیزتجدید شود. ولی مشکل اینجاست که شهرداری با کمبود بودجه روبرو است. ممکن است ترمیم این آسفالت یک میلیارد تومان اعتباربخواهد. اما آیا این ترمیم به لحاظ اقتصادی توجیه ندارد. اگراین مبلغ را صرف بی آرتی کنیم قادرخواهیم بود خدمت رسانی بهترو بیشتری به شهروندانمان بدهیم. بهرحال بودجه و امکانات شهرداری نیزمحدود است. با این وجود پیست دوچرخه مورد نظربا توجه به استفاده کم ازآن همچنان قابل استفاده است. البته اگردرمواردی این پیست نیازمند ترمیم باشد می توان آن را به انجام رساند. زیرا رنگ سبزرا می توان ظرف مدت یکساعت روی پیست ریخت.»
۴۵۲۳۵
 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *