پاسخ مخابرات به غیرقانونی خواندن افزایش تعرفه‌های تلفن ثابت: احساس میکنیم سازمان بازرسی کشور دچار سوء تفاهمهایی است

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران تاکید کرد: احساس می کنیم بحثی که سازمان بازرسی کل کشور در ارتباط با غیرقانونی بودن افزایش تعرفه‌های تلفن ثابت مطرح کرده ناشی از بعضی سوء تفاهمات است.
 
داود زارعیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس ماده ۵۷ قانون اصل ۴۴ تعرفه‌گذاری کالاها و خدمات انحصاری بر عهده شورای رقابت و تعرفه‌گذاری بخشهای غیر انحصاری ارتباطات برعهده سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی است.
 
وی ادامه داد: ما نیز در تعرفه گذاریهای خود بر همین اساس عمل می کنیم و اکنون هم افزایش صورت گرفته مطابق دستور العمل شورای رقابت بوده است. حتی بر اساس آنچه از سوی شورای رقابت به مخابرات ابلاغ شده ما حتی می‌توانستیم بیش از این نیز افزایش تعرفه داشته باشیم و مطابق با رشد تورم در حوزه ارتباطات تعرفه‌ها را افزایش دهیم اما شرکت مخابرات چنین اقدامی نکرد.
 
زارعیان در ادامه تصریح کرد: اکنون هم به نظر می رسد آنچه از سوی سازمان بازرسی کل کشور در ارتباط با غیرقانونی بودن افزایش تعرفه‌ها مطرح شده ناشی از بعضی سوء تفاهمات است و ما توضیحات لازم در این زمینه را به این سازمان ارائه خواهیم کرد و بی شک سازمان بازرسی نیز بر اساس وظایف خود عمل می کند.
 
وی در پایان در پاسخ به این سوال ایسنا که حتی خود شورای رقابت هم با افزایش تعرفه‌ها مخالفت کرده، اظهار کرد: شورای رقابت با تعرفه‌ها مخالفتی ندارد بلکه با دخالت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در حوزه تعیین تعرفه‌های این بخش مخالف است. از سوی دیگر ما بر اساس مصوباتی که پیش از این از سوی شورای عالی رقابت صادر شده اقدام کرده‌ایم و بر همین اساس نیاز به جلب رضایت شورای رقابت نبوده است.
 
به گزارش ایسنا، مدتی است مخابرات از سوی دولت مکلف به اجرای طرح همکدسازی شده و در این میان محل تامین هزینه‌های این طرح هم به طور دقیق مشخص نشده است.
 
تاکنون تعرفه‌های تلفن ثابت شرکت مخابرات به شرح زیر بوده است:
 
هر پالس مکالمه در استان‌های حذف کد شده ۵۸٫۷۱ ریال و در استان‌هایی که کد حذف نشده ۵۱٫۰۳ ریال
 
تعرفه یک دقیقه مکالمه از ثابت به همراه اول شهری ۵۱۰٫۳ ریال و بین‌شهری ۸۶۷٫۵ ریال
 
هزینه هر دقیقه مکالمه از ثابت به ایرانسل نیز ۶۲۵ ریال
 
تعرفه هر دقیقه مکالمه بین‌شهری تا ۱۰۰ کیلومتر ۱۵۳ ریال، ۱۰۰ تا ۴۰۰ کیلومتر ۳۰۶ ریال، ۴۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر۶۱۲ ریال و بیش از ۷۰۰ کیلومتر ۸۱۶ ریال
 
حال با الزام شرکت مخابرات برای همکدسازی تلفن ثابت در استانهای مختلف کشور قرار بر آن است که از تاریخ اجرای طرح یکسان‌ کردن کد تلفن ثابت شهرستان‌های استان‌های مختلف تعرفه تماس‌های آنها ۷۱٫۵۸ ریال به ازای هر پالس باشد که البته سازمان بازرسی کل کشور این تعرفه را فاقد وجاهت قانونی دانسته است.
 
پیش از این اینگونه اعلام شده بود که شرکت مخابرات ایران در ارتباط با اجرای یکسان کردن کد تلفن ثابت شهرستان‌های استان‌های مختلف در سراسر کشور و به‌منظور جبران کاهش درآمد بین‌شهری ناشی از حذف کد و…، با دریافت حداکثر مبلغ ۹۰۰۰ ریال ماهیانه(۱۸۰۰۰ ریال در هر دوره صدور قبض تلفن) تحت عنوان حق اشتراک از مشترکین دریافت خواهد کرد.

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ