پاسخ مدیرعامل شرکت ملی پخش به مخاطبان خبرآنلاین: جایگزینی بنزین ۱۰۰ تومانی سیاست تشویقی است

آذرجزایری : با حساسیت ویژه ای از عملکرد خود و همکارانش دفاع می کند. از افزایش میزان صادرات فرآورده های نفتی در سال گذشته می گوید و درآمدی که از این محل نصیب کشور شده است. پیشتر شنیده شده بود که درآمد فروش نفت کوره به خزانه واریز نمی شود اما وی تاکید دارد که تمام درآمد ناشی از فروش فرآورده نفتی به جیب خزانه می رود. از دفاع او در خصوص عملکرد صادراتی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی عبور می کنیم و توجه وی را با طرح سوالی به سمت سیاست های بنزینی کشور چون طرح جدید حذف بنزین ۱۰۰ تومانی و وعده مسوولان برای تشویق کردن کم مصرف ها که هیچ گاه تحقق نیافت،می کشانیم. جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی که تقریبا یکسالی است بر مسند این مسوولیت نشسته است طرح حذف سهمیه ۱۰۰ تومانی کارتها به روش فعلی را یک نوع تشویق می داند و در عین حال به ابهامات کاربران خبرآنلاین در این خصوص پاسخ می دهد. مشروح گفت وگوی وی با خبرآنلاین را در ادامه می خوانید:

آقای سالاری قرار بود کسانی که بنزین کمتری مصرف می کنند تشویق شوند. در صورتی که در حال حاضر کاربران ما معتقدند نه تنها این سیاست تشویقی اجرایی نشده بلکه سهمیه ۱۰۰ تومانی آنها نیز حذف می شود. چرا چنین تصمیمی گرفته شد؟
به نظر بنده تبدیل بنزین ۱۰۰ تومانی به ۲ لیتر ۴۰۰ تومانی خودش یک نوع سیاست تشویقی است.
چطور چنین چیزی امکان دارد.شما بنزین ۱۰۰ تومانی را به دولیتر ۴۰۰ تومانی تبدیل می کنید که تقریبا هر لیتر بنزین نسبت به ۱۰۰ تومان گذشته، حدود ۳۰۰ تومان گرانتر در می آید؟
شما اینگونه نباید حساب کنید. زمانی که ما بنزین ۱۰۰ تومانی در کارت ها شارژ می کردیم نرخ پایه بنزین آزاد ۴۰۰ تومان بوده اما الان ۷۰۰ تومان است در واقع این میزان سهمیه مثل سپرده ای بوده که به قیمت روز حساب شده و سپرده گذاران سرمایه خود را به ارزش روز دریافت می کنند. ضمن اینکه زمانی که ما سهمیه سوخت ۱۰۰ تومانی را ارائه کرده ایم بنزین آزاد ۴۰۰ تومان بوده است.اما در حال حاضر بنزین آزاد ۷۰۰ تومان است. آن زمان فاصله بنزین ۱۰۰ تومانی با بنزین آزاد ۳۰۰ تومان بوده و الان نیز ما سعی داریم به ازای هر لیتر بنزین ۱۰۰ تومانی دو لیتر بنزین ۴۰۰ تومانی بدهیم که همان فاصله را با قیمت بنزین آزاد فعلی دارد. ضمن اینکه ما به جای تبدیل یک لیتر ۱۰۰ تومانی به ۴۰۰ تومانی سیاست تشویقی را لحاظ کردیم و به ازای یک لیتر دو لیتر به مصرف کننده بر می گردانیم.
برخی از کاربران خبرآنلاین گلایه دارند که چرا مدت زمان مصرف این ۱۰۰ لیتر را تا پایان خردادماه تعیین نکرده اید و مصرف کنندگان برای مصرف این ۱۰۰ لیتر مدتی کوتاه (تا پایان اردیبهشت) مهلت دارند؟
به هرحال ما برای آنکه حقوق مصرف کنندگان رعایت شود به نرخ روز بازار تبدیل را انجام دادیم. ضمن آنکه از زمان اعلام تا کنون از ۷۲ میلیون لیتر بنزین ۱۰۰ تومانی اعلام شده تا کنون تنها ۵۵ میلیون لیتر باقی مانده و پیش بینی ما این است که تا پایان این ماه این رقم بسیار کمتر از این رقم ها خواهد شد.
آقای مهندس کارت هایی هم وجود دارد که مدت ها از سوخت آنها استفاده نشده باشد؟
بله دقیقا؛ یک سری از کارت ها هستند که آخرین سوخت گیری آنها به ۱۶ ماه پیش بر می گردد و همینطور بنزین ۱۰۰ تومانی و ذخیره ۴۰۰ تومانی آنها شارژ شده است. بنابراین صاحبان چنین کارت هایی که اکثرا کارت های موقت افراد است که به دلایلی خریداری کردند و از آن مصرف نمی کنند تا آخر اردیبهشت ماه مهلت دارند تا از کارت خود حتی برای یکبار استفاده کنند تا سهمیه آنها به ازای هر لیتر ۱۰۰ تومانی به دو لیتر ۴۰۰ تومانی تبدیل شود در غیر اینصورت سهمیه ۱۰۰ تومانی آنها در روز اول خردادماه ،حذف خواهد شد.
اگر شخصی مثلا در خارج از ایران باشد و نتواند از سهمیه خود در مدت تعیین شده شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از سوخت ۱۰۰ تومانی خود استفاده کند، در اینصورت سهمیه آنها هم حذف می شود؟
به هرحال هر کارت اعتباری یک مدت اعتباری دارد. دولت هم برای اینکه سیاست تشویقی را ادامه دهد بر چنین طرحی تاکید کرده که اگر کسی مصرف نکرده و صرفه جویی کرده است احساس نکند که سیاست تشویقی وجود ندارد. ما هم از نرخ پایه بنزین برای تعیین این روش استفاده کرده ایم که به نظرم بهترین اقدام بوده است.
درحال حاضر روزانه چند میلیون لیتر بنزین تولید می شود؟
ما در حال حاضر روزانه ۴۹ تا ۵۲ میلیون لیتر بنزین تولید می کنیم که قطعا تا پایان سال ابن رقم به ۵۹ تا ۶۰ میلیون لیتر در روز خواهد رسید.
آقای سالاری براساس آمارهای اوپک در خصوص صادرات فراورده های نفتی کشورهای عضو در سال ۲۰۱۰، میزان صادرات فراورده های نقتی ایران حدود ۵۸ تا ۵۹ میلیون لیتر بوده اما آمار شما از صادرات فراورده در سال ۹۰،۴۳ میلیون لیتر است. این بدین معنی است که ما کاهش صادرات فرآورده در سال ۹۰،داشتیم؟
اینطور نمی شود محاسبه کرد. چرا که اوپک در خصوص سال میلادی حرف می زنید و ما آمار سال شمسی را می دهیم. بنابراین نمی شود چنین شکلی به نتیجه رسید. ضمن اینکه ما در سال گذشته انواع صادرات فرآورده را گسترش داده ایم و برای اولین بار موفق شده ایم نفت و گاز صادر کنیم. کاری که در گذشته به هیچ وجه سابقه نداشته است. بهتر است شما در این شرایط آمار صادرات فراورده را به تفکیک نوع آن ارزیابی کنید.
سال گذشته با چه نوع فرآورده هایی را صادر کردیم؟
ما در سال گذشته برای اولین بار بنزین پایه،گاز مایع و نفت سفید صادر کردیم.
یعنی در سال های ماقبل آن ما هیچگاه این فراورده ها را صادر نکرده بودیم؟
عمدتا تمام صادرات فرآورده ما به صادرات نفت کوره بر می گشته است. برای همین است که می گویم اینگونه نمی شود نسبت به آمار صادرات قضاوت کرد. چون مثلا ما نفت کوره را در داخل مصرف می کنیم و مازاد آن را صادر می کنیم برهمین اساس ما هر سال ۱۵ هزار تن به کارخانه های قیرسازی داخلی نفت کوره تخصیص می دادیم اما سال گذشته برای اولین بار این رقم به ۲۸ تا ۳۰ هزار تن افزایش یافت. یا مثلا هرساله ما ۷ هزار تن روغن به بخش خصوصی داخلی تخصیص می دهیم سال گذشته به ۱۱ هزار تن رسید. تمام این مسایل هم تاثیرمستقیمی بر روی صادرات دارد.
در سال گذشته روزانه چند میلیون لیتر نفت گاز صادرکردیم؟
ما در سال گذشته روزانه ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت گازو ۲ تا ۳ میلیون لیتر نفتا صادر کردیم.همچنین ما در سال ۹۰، روزانه ۶ میلیون بانکرینگ داشتیم. برهمین اساس روی هم رفته ما سال گذشته یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون لیتر نفتا،۸ دهم میلیارد لیتر نفت گاز،۱۵ صدم میلیارد نفت سفید و سوخت جت صادر کرده ایم. روی هم رفته چیزی حدود ۲٫۵میلیارد لیتر فراورده در سال گذشته صادر شده است.
آقای مهندس نفت کوره را فقط شما صادر می کنید؟
خیر بخشی از نفت کوره هم توسط امور بین الملل شرکت ملی نفت صادر می شود.
درآمد صادرات این فراورده ها به خرانه می رود؟
بله تمام درآمد ناشی از فروش فراورده مستقیما به خزانه واریز می شود.
چه میزان نفت کوره در سال گذشته صادر شده است؟
حدود ۱۰ تا ۱۱ میلیارد لیتر نفت کوره صادر کرده ایم.
ظاهرا در بانکرینگ سوخت فجیره رقیب سرسختی برای ما محسوب می شود؟
نه اینطور نیست. ما ۵ مایل تا آبراه بین المللی فاصله داریم اما فجیره تا آبراه بین المللی ۱۲۵ مایل فاصله دارد. بنابراین کشتی ها ترجیح می دهند در فاصله ای کوتاهتر به مقصد برسند تا راه را طولانی تر کنند.
در حال حاضر درآمد ما از بانکرینگ سوخت چقدر است؟
حدود سال گذشته بین ۷ تا ۸ میلیارد دلار ما از این بخش درآمد زایی کرده ایم. به طور کلی درآمد سال گذشته ما از محل صادرات فرآورده های نفتی و بانکرینگ در جمع ۱۰ میلیارد دلار بوده است.

/۲۲۱۳۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ