پاسخ وزیر آموزش و پرورش به انتقادات رتبه‌بندی معلمان و برگزاری کنکور سال ۱۴۰۲

وزیر آموزش و پرورش درباره برخی انتقادات مطرح شده نسبت به آیین نامه اجرایی رتبه‌بندی معلمان و ضرورت اصلاح آن گفت: روال اینطور است که هیئت تطبیق آیین نامه را با قانون تطبیق می دهد و اگر مغایرتی داشته باشد برمی‌گردد و به دولت اعلام می شود. هنوز چیزی به ما اعلام نکرده‌اند و تا زمانی که چیزی به ما اعلام نشده باشد ما همان آیین نامه را اجرا می کنیم.

پاسخ وزیر آموزش و پرورش به انتقادات رتبه‌بندی معلمان و برگزاری کنکور سال ۱۴۰۲

به گزارش ممتاز نیوز، یوسف نوری در حاشیه آیین پایانی چهارمین جشنواره ملی فردوسی که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، درپاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «شب گذشته انتقاداتی از سوی رئیس کمیسیون آموزش مجلس پیرامون آیین نامه اجرایی رتبه بندی معلمان مطرح و اشکالاتی بر آن وارد و تاکید شده است که باید اصلاح شوند، آیا آیین نامه رتبه بندی قابلیت اصلاح دارد؟»  گفت: آیین نامه‌ها وقتی در دولت تصویب می‌شوند به هیئت تطبیق می‌روند و هیئت تطبیق آیین نامه را با قانون تطبیق می دهد  و اگر مغایرتی داشته باشد برمی‌گردد و به دولت اعلام می‌شود. 

وی افزود: هنوز چیزی به ما اعلام نکرده‌اند و تا زمانی که چیزی به ما اعلام نشده باشد ما همان آیین نامه را اجرا می‌کنیم. 

وزیر آموزش و پرورش همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر وضعیت برگزاری کنکور در سال آتی و انتشار برخی اخبار مبنی بر عدم اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: هنوز مصوبه‌ای را ندیده‌ام، بعدازظهر جلسه شورای عالی را داریم و احتمالا روی این موضوع بحث شود. 

نوری ادامه داد: ما قبلا نظرمان را درباره کنکور اعلام کرده‌ایم، باید به دانشگاه‌ها اختیار داده شود که خودشان دانشجو پذیرش کنند و از تمرکز بر کنکور خارج شویم. این طور باشد برای ما بهتر است و سایه کنکور هم برداشته می‌شود. کنکور برای دانش‌آموزان ما به غول ترسناکی تبدیل شده است و این را به جهت تربیتی نمی‌پسندیم. 

نوری ادامه داد: هر اقدامی که در جهت کم کردن اثر کنکور و به این معنی باشد، نظام تعلیم و تربیت موافق آن است. نظام تعلیم و تربیت باید ارزشیابی از اندوخته‌های دانش آموزان را به روش خود انجام دهد چراکه سوالات کنکور چهار گزینه‌ای است و عمق یادگیری را در دانش آموزان می‌کاهد. 

وی همچنین درباره تامین معلم برای سال تحصیلی آینده اظهار کرد: معلم برای سال تحصیلی آینده تامین می‌شود، بخشی از این کمبود تا کنون رفع شده  و بخشی هم در حال بررسی است. 

وزیر آموزش و پرورش درباره ممنوعیت تدریس معلمان مرد در کلاس‌های دخترانه گفت: قاعده بر همین منوال بوده، مگر موارد استثنا که در قانون ذکر شده باشد. منظور برنامه درسی دانش آموزان در مدرسه است. 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ