پاسخ کرباسچی به سئوالی درمورد گریه‌اش در فیلم تبلیغاتی کروبی

وی درباره این سؤال که آیا آقای کرباسچی از خاتمی دلخور هستید گفت: ایشان شخصیت دوست داشتنی هستند من هم دلخوری شخصی ندارم ولی ممکن است به برخی عملکردها انتقاد داشته باشم. من به نوع عملکرد ایشان در دوره ریاست جمهوری منتقدم.

به گزارش گروه وبگردیممتازنیوز، دبیر کل حزب کارگزاران می گوید از خاتمی به خاطر اینکه در جریان محاکمه اش حمایت نکرده دلخور نیست اما با نامزدی خاتمی برای انتخابات مخالف است.

غلامحسین کرباسچی در مصاحبه با روزنامه زنجیره ای اعتماد، کارگزاران را اصلاح طلب توصیف کرد و درباه هجمه اصلاح طلبان به هاشمی در انتخابات مجلس ششم گفت: آن برخورد در واقع برخورد تمام اصلاح طلبان با آقای هاشمی نبود و فقط بحث حزب مشارکت بود و دوستان در اشتباه سیاسی افتادند.

وی درباره این سؤال که آیا آقای کرباسچی از خاتمی دلخور هستید گفت: ایشان شخصیت دوست داشتنی هستند من هم دلخوری شخصی ندارم ولی ممکن است به برخی عملکردها انتقاد داشته باشم. من به نوع عملکرد ایشان در دوره ریاست جمهوری منتقدم.

به گزارش کیهان کرباسچی درباره این پرسش که «اگر اصلاح طلبان روی کاندیدای خاصی مثل خاتمی اجماع کنند آیا شما حمایت می کنید؟» می گوید: من اصولاً معتقد نیستم که افرادی که یک بار در این سمت حضور داشتند دوباره به صحنه بیایند، چه آقای خاتمی، چه رفسنجانی و چه احمدی نژاد. هنوز کشور در قحط الرجالی فرو نرفته که از این چهره ها دوباره استفاده کنیم. باید با ورود افراد جدید هوای تازه ای به جامعه سیاسی وارد شود. خود این آقایان هم علاقه مند به حضور در انتخابات نیستند. آقای خاتمی قسم خورده اند که در انتخابات کاندیدا نشوند!

کرباسچی درباره خودش نیز اظهار داشت: به طور قطع من در انتخابات کاندیدا نخواهم بود شاید به عنوان مشاور و کمک کننده در جایی مفید باشیم.

وی در این مصاحبه اگر چه از فعالیت حزبی در انتخابات و در فضای سیاسی دفاع کرد اما درباره گسیختگی کارگزاران در انتخابات سال ۸۸ و از جمله حمایت خود از کروبی به جای موسوی تصریح کرد: درون حزب نتوانستیم روی کاندیدای خاصی اجماع کنیم و این جمع بندی نهایی بود که در واقع عمل شد، از آن طرف هم می توان نگاه کرد که چرا دیگران نظر دبیر کل را نپذیرفتند، به هر حال در حزب تصمیم نهایی جمع مطرح است و دیکتاتوری حزبی حاکم نیست. در درون حزب بحث هایی مطرح شد، به اجماع نرسیدیم و در آن مقطع من به دوستان گفتم برای اینکه نمی توانم استدلال دوستان را بفهمم از دبیرکلی حزب کنار می روم، اما دوستان در حزب مخالفت کردند. در آن روزها اکثریت حزب نظر دیگری داشت و من نظر دیگری، بنابر این خود دوستان این تصمیم را گرفتند که دبیر کل از یک کاندیدا حمایت کند و بدنه حزب از شخص دیگری.

کرباسچی درباره فعالیت ها و مذاکرات انتخاباتی اصلاح طلبان اظهار داشت: ما همیشه در حال مذاکره و بحث های سیاسی هستیم. انتخابات هم یکی از این موضوعات است. دوستان گفتند شرایط برای شرکت در انتخابات سال ۹۰ مناسب نبود، اما الان کمتر از نه ماه به انتخابات سال ۹۲ باقی مانده است. هم انتخابات ریاست جمهوری و هم انتخابات شورای شهر. برخی جریانات سیاسی مدت هاست که فعالیت هایی را برای حضور در این دو انتخابات آغاز کرده اند، گروه های سیاسی و جریان اصلاح طلبی فضا را باید برای حضور جدی خود آماده کنند. در نبرد قدرت برای کسی فرش قرمز نمی اندازند.

وی در این مصاحبه، این قضاوت را که گریه اش در فیلم تبلیغاتی کروبی برای انتخابات، «شو» بوده تکذیب کرد و گفت: از نگاه من واقعیت بود. من هنرپیشه نیستم شو اجرا کنم. انسان عواطف دارد و تحت تأثیر واقع می شود.


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *