پاکستان و رفع فیلتر از یوتیوب

۱۰م دیماه ، ایسنا- وزیر کشور پاکستان از احتمال رفع فیلتر یوتیوب در این کشور خبر داد و گفت که این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که تدابیری برای فیلتر کردن محتواهای کفرآمیز و پورنوگرافی در این وب‌سایت اتخاذ شده است.

بحث رفع فیلتر از یوتیوب در پاکستان در حالی مطرح می‌شود که راجا پرویز اشرف، اول وزیر پاکستان در ماه سپتامبر دستور داده بود تا پایگاه اینترنتی یوتیوب فیلتر شود و این اقدام پس از آن صورت گرفته بود که این پایگاه اینترنتی آمریکایی از درخواست دولت پاکستان مبنی بر حذف محتواهای ضد اسلامی اجتناب کرده بود.

در جریان خشونت‌های پس از انتشار یافتن فیلم توهین‌آمیز “بی‌گناهی مسلمانان” در یوتیوب بیش از ۲۰ نفر در پاکستان کشته شده و بسیاری زخمی شدند.

وزیر کشور پاکستان در صفحه خود در شبکه اجتماعی توئیتر این تصمیم را در راستای تقاضای بسیار مردم اعلام و عنوان کرد: برای مسدود کردن محتواهای کفرآمیز و نامناسب نرم‌افزارهای مخصوصی نصب خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وی افزود: دپارتمان ارتباطات پاکستان در مراحل پایانی مذاکره برای خرید یک نرم‌افزار دیوار آتشین (Firewall) قوی می باشند تا به طور کامل محتواهای پورنوگرافی و کفرآمیز را فیلتر کند.

IT Iran
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ