پایان عضویت مرسی در اخوان المسلمین

پس از اعلام پیروزی محمد مرسی در انتخابات ریاست جمهوری مصر، گروه اخوان المسلمون به عضویت وی در این گروه پایان داد تا وی به عنوان نماینده ملت مصر به فعالیت خود ادامه دهد.

 به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری العربیه، گروه “اخوان المسلمون” مصر به عضویت “محمد مرسی” رئیس جمهور منتخب ملت مصر در این گروه پایان داد.

مرسی نیز پیش از این گفته بود در صورتی که در انتخابات ریاست جمهوری مصر پیروز شود به عنوان نماینده ملت مصر، به عضویت خود در گروه اخوان المسلمون پایان خواهد داد.

از سوی دیگر، یکی از مقامات اخوان‌المسلمون مصر گفت که اعتراضات مسالمت‌آمیز پس از پیروزی محمد مرسی ادامه خواهد یافت و مبارزه در راستای مصر جدید آغاز شده است.

براساس اعلام کمیته عالی انتخابات ریاست جمهوری مصر پس از شمارش آرا مشخص شد که “محمد مرسی”، نامزد اسلامگرا ۵۱٫۷درصد آرا و “احمد شفیق”، آخرین نخست وزیر حسنی مبارک۴۸٫۳ درصد آرا را کسب کرده‌اند تا به این ترتیب مرسی اولین رئیس جمهور اسلامگرا پس از دوره مبارک باشد.براساس این گزارش تعداد آرای صحیح ۲۵میلیون و ۵۷۷هزار و ۵۱۱ رأی بوده که محمد مرسی ۱۳ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۱۳۱ رأی را از آن خود کرد.احمد شفیق نخست وزیر مبارک ۱۲ میلیون و ۳۴۷ هزار و ۳۸۰ رأی کسب کرد.
۵۱۵۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ