پایان نیم فصل لیگ برتر والیبال: صدرنشین بی شکست برابر قعرنشین شکست خورد / روز خوش ارومیه‌ای‌ها

نیم فصل نخست لیگ برتر والیبال با صدرنشین سپاهان، شهرداری ارومیه و پیکان تهران به پایان رسید.

پایان نیم فصل لیگ برتر والیبال: صدرنشین بی شکست برابر قعرنشین شکست خورد / روز خوش ارومیه‌ای‌ها

به گزارش ممتاز نیوز، هفته سیزدهم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران جام «سردار دل‌ها» امروز (چهارشنبه یکم دی‌ماه) با هفت دیدار در شهرهای سیرجان، تهران، اصفهان، مریوان، ورامین، یزد و گنبد پیگیری می‌شود.

ششمین برد شهرداری گنبد در دربی شمال

تیم شهرداری گنبد که از هفته چهارم دور رفت هدایت آن را عظیم جزیده برعهده گرفت، در هفته سیزدهم این رقابت‌ها و در بازی خانگی به ششمین برد خود دست یافت تا دور رفت را با شش برد و ۱۹ امتیاز به پایان برساند.

این تیم این هفته میزبان هورسان رامسر بود و سه بر صفر با امتیازهای ۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی رسید.

شهرداری گنبد بعد از سه شکست متوالی در ابتدای فصل، عملکرد نسبتا خوبی در ۱۰ دیدار بعدی خود در دور رفت با هدایت جزیده به ثبت رساند و در ۶ دیدار فاتح میدان شد.

محمد پژوه ناظر فنی، نورقلی نیازی ناظر ویژه و هادی مرتضوی ناظر داوری مسابقه دو تیم شهرداری گنبد و هورسان رامسر بودند.

مجتبی بیداریان و حمیدرضا رسولی نیز به عنوان داوران اول و دوم، قضاوت این دیدار را که ۹۱ دقیقه طول کشید، برعهده داشتند.

داور نخست این مسابقه دو کارت زرد و قرمز به بازیکنان تیم هورسان نشان داد که سید عیسی ناصری کارت زرد و سعید شیرود کارت قرمز دریافت کرد. فرهاد نظری افشار کمک مربی تیم هورسان نیز در ست دوم از زمین اخراج شد.

شکست دوباره شهداب یزد

تیم‌های شهداب یزد و پیکان تهران در دومین مسابقه هفته سیزدهم دور رفت در سالن اختصاصی شهداب به مصاف یکدیگر رفتند و شهدابی‌ها به رغم میزبانی نتیجه مسابقه را به حریف واگذار کردند.

شاگردان پیمان اکبری در تیم پیکان در این مسابقه سه بر یک و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۲۲، ۲۰ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۲۳ میزبان خود را شکست دادند تا به نهمین برد خود در این رقابت‌ها دست یابند.

پیکان با این برد، دور رفت لیگ برتر مردان را با ۹ برد، چهار شکست و کسب ۲۶ امتیاز به پایان رساند و در جایگاه سوم جدول باقی ماند.

شهداب یزد نیز با هفت شکست، شش برد و ۱۷ امتیاز به کارش در دور رفت پایان داد و جایگاه نهایی این تیم بعد از پایان دیگر دیدارها مشخص می‌شود.

نادر انصاری، داود نافعی و مهرداد شوشتری به ترتیب به عنوان ناظر فنی، داور اول و داور دوم، نظارت و قضاوت این مسابقه را برعهده داشتند.

این مسابقه ۱۲۴ دقیقه طول کشید و حمزه زرینی از پیکان و مهدی مهدوی از شهداب یزد کارت زرد از داور اول دریافت کردند. ضمن این‌که تیم پیکان اخطار تاخیر در این مسابقه نیز دریافت کرد.

شهرداری ارومیه، انتقام فینال فصل قبل را گرفت

فولاد مبارکه سیرجان در آخرین تقابل خود در هفته پایانی دور رفت، میزبان شهرداری ارومیه‌ای بود که پیش‌تر جایگاهش را در رده دوم جدول تبیت کرده بود. شاگردان سعید رضایی در تیم سیرجان قصد داشتند این هفته با استفاده از امتیاز میزبانی تکانی به رتبه دهمی‌شان در جدول بدهند اما رقیب سرسختی همچون شهرداری ارومیه که سکوی قهرمانی را هدف گرفته، چنین اجازه‌ای به سیرجانی‌ها نداد تا این دیدار با نتیجه سه بر دو به سود ارومیه تمام شود.

شاگردان سعید رضایی در تیم سیرجان در ست‌های دوم و سوم موفق به کسب امتیاز‌های ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۸ شدند. شهرداری ارومیه هم در ست‌های اول، چهارم و پنجم امتیازهای ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۱۸ و ۱۵ بر ۱۳ را به سود خود ثبت کرد تا ۳۰ امتیازی شود.

ابراهیم محبوب عشقدوست و علی‌اصغر حاجی‌کاظمی به عنوان ناظر فنی و داوری، تیم نظارتی مسابقه بودند و وحید پورکاشیان و میثم پارسه هم به عنوان داور اول و دوم، قضاوت بازی را برعهده داشتند.

رقابت دو تیم در مدت زمان ۱۴۲ دقیقه انجام شد و در آن الکساندرا بلاگوجویچ بازیکن شماره ۳ فولاد سیرجان و رحمان داودی بازیکن شماره ۱۱ ارومیه در ست چهارم کارت زرد گرفتند.

 ششمین برد گرگانی‌ها

این هفته شهرداری ورامین میزبان پاس گرگان بود. دو تیم درحالی به مصاف هم رفتند که تقابل این دو تیم در تقابل غیرمستقیم با شهرداری گنبد، به عنوان‌ تیم‌های میان‌جدولی، نقش تعیین‌کننده‌ای در تغییرات میان جدول داشت؛ رقابتی که در یک رالی پنج‌سته در نهایت با نتیجه سه بر دو به سود گرگانی‌ها تمام شد.

در این دیدار پاس گرگان در ست‌های دوم، سوم و پنجم به ترتیب به امتیاز ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۲۳ و ۱۵ بر ۱۳ رسید و شاگردان ساسان خداپرست در تیم شهرداری ورامین هم ست اول و چهارم را با کسب امتیاز ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۱۹ به پایان بردند.

این بازی در مدت زمان ۲ ساعت و ۲۲ دقیقه برگزار شد. در این بازی، محمد امین بازیکن شماره ۶ پاس گرگان در ست دوم و آرش تقوی بازیکن شماره ۵ ورامین در ست سوم کارت زرد گرفتند. مصطفی باقری بازیکن شماره ۱۵ پاس گرگان هم در ست چهارم از بازی اخراج شد.

بهرام سلیمانی، محمدرضا درفش‌کاویان و علی‌اصغر ثابتی‌پور هم به عنوان ناظر فنی، داور اول و دوم، نظارت و قضاوت داشتند.

برد راحت هراز آمل

کی از حساس‌ترین دیدارهای هفته سیزدهم، تقابل لبنیات هراز آمل و راه‌یاب ملل مریوان بود؛ دو تیمی که تا پایان هفته دوازدهم، ۷ برد و ۲۰ امتیاز کسب کرده بودند. با این تفاوت که شاگردان بهروز عطایی در تیم لبنیات یک پله بالاتر از راه‌یاب و در رده چهارم قرار داشتند.

لبنیات هراز آمل در این مسابقه با نتیجه سه بر یک به پیروزی رسید و با هشت برد، ۲۳ امتیازی شد. راه‌یاب ست دوم را ۲۵ بر ۲۳ به سود خود به پایان رساند، اما در ست‌های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۲ نتیجه را به میهمان خود واگذار کرد.

این دیدار که در مدت زمان ۱۲۶ دقیقه انجام شد، پیش‌تر قرار بود به میزبانی آملی‌ها برگزار شود اما با درخواست دو تیم برای تغییر میزبانی، به میزبانی راه‌یاب ملل در مریوان برگزار شد.

عباس امانی و مسعود قاری ناظران فنی و داوری این مسابقه بودند و علیرضا قریب و اسماعیل رزقی هم به عنوان داور اول و دوم، این رقابت را قضاوت کردند.

 نهمین شکست سایپا

تیم سایپا تهران در دیگر مسابقه این هفته و در خانه والیبال تهران میزبان مس رفسنجان بود و سه بر یک مغلوب این تیم شد تا نهمین شکست فصل خود را تجربه کند.

شاگردان ناصر شهنازی در تیم سایپا در این مسابقه با امتیازهای ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۱ مغلوب میهمان خود شدند.

امیر طلوع‌کیان، محمد منصوری و محسن ترابی، تیم نظارتی این مسابقه بودند که به ترتیب به عنوان ناظر فنی، ناظر ویژه و ناظر داوری بر دیدار دو تیم سایپا و مس رفسنجان نظارت کردند.

امید فولادی‌وندا و حامد آقابراری نیز داوران اول و دوم این دیدار بودند که ۱۲۶ دقیقه طول کشید و طی آن آرش کشاوری بازیکن شماره ۱۴ سایپا و امین رضوی بازیکن شماره ۱۸ مس رفسنجان کارت زرد دریافت کردند.

بنیامین ایگدری بازیکن شماره ۱۲ سایپا هم به دلیل رفتار ناشایست کارت قرمز گرفت.

شگفتی سازی آذرباتری برابر صدرنشین

رقابت تیم صدرنشین و قعرنشین جدول رده‌بندی، از جمله بازی‌های دیدنی این هفته بود. فولاد مبارکه سپاهان قهرمان نیم‌فصل در این مسابقه سه بر دو مغلوب آذرباتری شد تا آخرین دیدار دور رفت لیگ برتر مردان با شگفتی‌سازی همراه شود.

نماینده ارومیه که اخیرا هدایت نیمکتش را به رحمان رئوفی سپرده است با شروع مقتدرانه در این دیدار و کسب امتیاز ۲۹ بر ۲۷ در ست اول خط و نشان معناداری برای قهرمان نیم‌فصل کشید. هرچند که شاگردان رحمان محمدی‌راد در ست‌های دوم و سوم موفق به پیروزی و کسب امتیاز ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۱۴ شدند، اما شاگردان رئوفی با پیروزی ۲۶ بر ۲۴ در ست چهارم، سرنوشت برنده بازی را به ست پنجم کشیدند؛ جایی که آذرباتری ارومیه موفق شد با کسب پوئن ۱۵ بر ۱۳ قهرمان نیم‌فصل را شکست دهد و ضمن شگفتی‌سازی، اولین شکست فولاد مبارکه سپاهان را رقم بزند.

بدین ترتیب تیم فولاد مبارکه سپاهان که پیشتر قهرمانی‌اش در نیم فصل قطعی شده بود، دور رفت را با ۱۲ برد، یک شکست و ۳۶ امتیاز به پایان رساند و آذرباتری نیز با سه برد، ۱۰ شکست و ۹ امتیاز به کار خود در دور رفت پایان داد، اما انگیزه بازیکنان این تیم با شکست فولاد سپاهان برای آغاز دور برگشت دو چندان شد.

امین برق‌لشگری، رضا خان‌محمدی، مجید شوشتری، احمد سرمست و محمد آقایی به ترتیب به عنوان ناظر فنی، ناظر، ناظر ویژه، ناظر داوری، داور اول و داور دوم، تیم نظارت و قضاوت بازی را تشکیل دادند.

این رقابت در مدت زمان ۱۵۰ انجام شد و طی آن محمدعلی فلاح بازیکن شماره ۲ آذرباتری از ناحیه مچ پا آسیب دید.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *