پایتخت ایران چند اتوبوس‌ فرسوده‌ دارد؟

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 پایتخت ایران چند اتوبوس‌ فرسوده‌ دارد؟

پایتخت ایران چند اتوبوس‌ فرسوده‌ دارد؟

ممتازنیوز: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با بیان اینکه طی دو سال اخیر هیچ اتوبوس جدیدی از سوی دولت به پایتخت تحویل نشده است، گفت: متاسفانه عمر ناوگان اتوبوسرانی از ۴ سال به ۶٫۵ سال افزایش یافته است.

به گزارش ممتازنیوز، پیمان سنندجی با بیان این مطلب اظهار کرد: امید است دولت جدید توجه و عنایت ویژه ای به حمل و نقل عمومی در کشور داشته باشد و مشکلات پیش روی اتوبوسرانی شهرهای کشور نیز از سر راه برداشته شود.
وی ادامه داد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، اتوبوس های بالای ۸ سال فرسوده محسوب می شوند که بر این اساس می توان گفت حدود ۲ هزار دستگاه از اتوبوس های شهر تهران فرسوده هستند و باید مورد نوسازی قرار گیرند.
سنندجی با بیان اینکه هم اکنون تنها ۶ هزار و ۸۰۰ اتوبوس در شهر تهران فعال هستند گفت: تنها برای حفظ وضعیت موجود سالانه نیاز به ورود ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس جدید داریم این در حالیست که براساس طرح جامع حمل و نقل و ترافیک تعداد اتوبوس های شهر تهران باید به ۱۱ هزار دستگاه افزایش یابد.
مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی خاطر نشان کرد: اگرچه شهرداری تهران طی چند سال اخیر برای رفاه حال شهروندان و تامین ناوگان مورد نیاز با بودجه خود اقدام به خرید اتوبوس های دوکابین کرده است، اما شرکت اتوبوسرانی هم اکنون برای نوسازی ناوگان به اتوبوس های تک کابین نیز نیازمند است که امیدواریم مساعدت و همکاری های لازم در این زمینه توسط دولت جدید صورت گیرد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ