پذیره نویسی بیمه تعاون از اول خرداد

پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت – ۱۱:۲۴:۰۲ ق.ظ

نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
بزرگنمایی:  

خبرگزاری آریا- مدیرعامل فرابورس از پذیره نویسی شرکت بیمه تعاون، به عنوان نخستین شرکت تعاونی سهامی عام در فرابورس خبر داد و گفت: کل پذیره نویسی این شرکت در فرابورس از اول خرداد به مدت ۱۵ روز انجام می‌شود.
به گزارش سرویس اقتصادی آریا،  «مصطفی امید قائمی» از پذیره نویسی بیمه تعاون به عنوان نخستین تعاونی سهامی عام در فرابورس خبر داد و گفت: پذیره ­نویسی این شرکت از اول خرداد در بازار سوم فرابورس آغاز می­شود و به مدت ۱۵ روز و تا پایان وقت اداری روز دوشنبه ۱۵ خرداد ادامه دارد.
وی ادامه داد: نکته قابل توجه در این پذیره ­نویسی این است که نماد معاملاتی شرکت مذکور رأس ساعت ۸:۳۰ بازگشایی خواهد شد و در هر زمانی که سقف سرمایه تعیین شده قبل از انقضای مهلت پذیره نویسی تأمین شود، عملیات پذیره نویسی متوقف می­شود.
مدیر عامل فرابورس بیان کرد: سرمایه این شرکت مبلغ ۲۸۰ میلیارد ریال منقسم به دویست و هشتاد میلیون سهم یک هزار ریالی با نام است که ۵۵ درصد آن توسط مؤسسان پرداخت شده و ۴۵ درصد آن از طریق پذیره نویسی در فرابورس تامین می­شود.
وی تاکید کرد: تعداد سهام قابل پذیره­ نویسی برای اشخاص حقیقی حداقل ۳ هزار سهم و حداکثر ۵۰۰ هزار سهم و برای اشخاص حقوقی حداقل ۵۰ هزار سهم و حداکثر ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار سهم است. پذیره ­نویسی سهام شرکت بیمه تعاون بیشتر از حداکثر تعیین شده، بستگی به تقاضای خریدار و موافقت نمایندگان هیات موسس قبل از شروع پذیره­ نویسی است.
«امید قائمی» در مورد نحوه پذیره­ نویسی توضیح داد: علاقه ­مندان به پذیره­ نویسی باید به کارگزاران عضو فرابورس ایران و یا شعبات در سراسر کشور آنها مراجعه کنند در مهلت تعیین شده برای پذیره­ نویسی اقدام کنند و مبلغ هزار ریال معادل صددرصد مبلغ اسمی به ازای هر سهم، بابت تعداد سهامی که مایل به پذیره­ نویسی آن هستند را به حساب کارگزار مربوط واریز کنند.
مدیر عامل فرابورس یاد­آور شد: با توجه به اینکه پذیره ­نویسی سهام شرکت بیمه تعاون تنها از طریق سامانه معاملاتی فرابورس ایران انجام می­شود، لذا خرید سهام برای متقاضیان پذیره­ نویسی بر اساس اولویت تاریخ و ساعت ارائه سفارشات خرید از طریق کارگزاری عضو فرابورس ایران در سامانه معاملاتی و با لحاظ حداقل و حداکثر تعیین شده خواهد بود.
وی گفت: چنانچه تعداد سهام سفارش داده شده از تعداد سهام عرضه شده بیشتر باشد، سهام پذیره ­نویسی شده تنها تا حد سهام عرضه شده بر اساس اولویت تاریخ و ساعت پذیره­ نویسی، تخصیص خواهد یافت و وجوه متعلق به پذیره­ نویسانی که سهامی به آنها تخصیص داده نشده، حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت توسط کارگزاری مربوطه به آنها مسترد خواهد شد.
وی در خصوص کارمزدها و هزینه ها گفت: کارمزدها و هزینه های پذیره نویسی سهام توسط ناشر و بر اساس ضوابط سازمان بورس و اوراق بهادار پرداخت خواهد شد، لذا خریداران تنها مبلغ اسمی ۱,۰۰۰ ریال را در پذیره نویسی پرداخت می­کنند.
مدیر عامل فرابورس با اشاره به اینکه خرید سهام از طریق شبکه کارگزاری فرابورس ایران مستلزم وجود کد سهامداری فعال در سیستم شرکت سپرده گذاری مرکزی است گفت: متقاضیانی که کد سهامداری ندارند، می­بایست حداقل دو روز قبل از شروع پذیره نویسی، با مراجعه به شرکت کارگزاری مورد نظر خود با ارائه مدارک ( فتوکپی صفحه اول شناسنامه و کارت ملی برای اشخاص حقیقی و تصویر آگهی تاسیس و آخرین روزنامه رسمی حاوی اسامی مدیران برای اشخاص حقوقی) نسبت به اخذ کد سهامداری اقدام کنند.
امید قائمی یاد­آور شد : اشخاص حقیقی که در پذیره­نویسی مشارکت می­کنند بایستی مدارک خود که شامل نسخه اول فرم تکمیل شده برگ خرید سهام شرکت بیمه تعاون و تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی و کدپستی محل سکونت متقاضی خود را به متصدی مربوطه در شرکت کارگزاری محل پذیره ­نویسی تحویل داده و نسخه دوم فرم تکمیل شده برگ تعهد خرید سهام و یک نسخه از فیش واریز وجه را به عنوان رسید، دریافت کنند.
وی در مورد اشخاص حقوقی اینگونه توضیح داد: اشخاص حقوقی که در پذیره نویسی مشارکت می­کنند بایستی مدارک خود که شامل یک نسخه از فیش واریز وجه، نسخه اول فرم تکمیل شده برگ خرید سهام شرکت بیمه تعاون وفتوکپی آگهی تاسیس و آخرین روزنامه رسمی حاوی اسامی مدیران خود را به متصدی مربوطه در شرکت کارگزاری محل پذیره­ نویسی تحویل دهند.
مدیرعامل فرابورس در خصوص فعالیت بیمه تعاون توضیح داد: این شرکت در زمینه انجام عملیات بیمه ه­ای مستقیم در انواع رشته ­های بیمه زندگی و غیر زندگی بر اساس پروانه فعالیت صادره از سوی بیمه مرکزی، تحصیل پوشش بیمه­ های اتکایی از داخل یا خارج از کشور در رابطه با بیمه نامه­ های صادره در چارچوب ضوابط بیمه مرکزی، قبول بیمه ­های اتکایی از موسسات بیمه داخلی یا خارجی در حدود مقررات مربوط مشروط به رعایت ظرفیت نگهداری شرکت و ضوابطی که بیمه مرکزی ایران اعلام می­کند، همچنین سرمایه­ گذاری از محل سرمایه، ذخایر اندوخته­ های فنی و قانونی در چارچوب ضوابط مصوب شورایعالی بیمه از فعالیت­های این شرکت است.
به گفته وی کارگزار معرف این شرکت کارگزاری سهام گستران شرق و متعهد پذیره نویسی این شرکت تا سقف ۴۵ درصد سرمایه، تامین سرمایه امین است.

 

 

کد خبر: ۲۰۱۲۰۵۱۷۱۱۲۴۰۲۵۷۱


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ