پذیرش بدون کنکور برخی مسئولان در دوره دکتری!

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به تحصیل برخی چهره های کشور در دوره دکتری بدون آزمون این دانشگاه تصریح کرد که هیچ خلافی در پذیرش این افراد برای تحصیل در دانشگاه علامه صورت نگرفته است. 

سید صدرالدین شریعتی در واکنش به انتشار خبری مبنی بر پذیرش بدون کنکور برخی چهره های کشوری در مقطع دکتری دانشگاه علامه، گفت: پذیرش بدون ضوابط این افراد در دانشگاه علامه خلاف است و ما این موضوع را تکذیب جدی می کنیم. 

وی ادامه داد: دانشگاه علامه طباطبایی تنها از طریق کنکور یا به صورت بورسیه دانشجوی دکتری پذیرش می کند. 

به گفته رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، هیچکس به هیچ وجه نمی تواند بدون قانون وارد این دانشگاه شود. 

شریعتی درباره برخی اسامی از جمله طلوع ملاباشی فرزند محمود ملاباشی – رئیس سازمان امور دانشجویان، حمیدرضا افراشته، معاون مشاوران جوان رئیس جمهور، بنیامین شکوه فر رئیس حوزه ریاست سازمان حج و زیارت که در لیست پذیرفته شدگان ورود به دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبایی در سال ۹۲-۹۱ به صورت بورس و انتقال قرار گرفته اند، تصریح کرد: تمام این افراد به صورت بورسیه وارد دانشگاه علامه شده اند و هیچ خلافی در زمینه تحصیل آنان صورت نگرفته است و بورسیه وزارت علوم هستند. 

وی ادامه داد: این افراد به همه دانشگاهها رفته اند و وارد دانشگاه علامه هم شده اند. 

رئیس دانشگاه علامه گفت: سه روش از جمله بورسیه وزارت علوم، آزمون دکتری و استعداد درخشان برای پذیرش دانشجوی دکتری در تمام دانشگاههای کشور وجود دارد و این افراد نیز از طریق یکی از این سه روش وارد دانشگاه علامه شده اند

منبع: خبرگزاری مهر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ